روش های نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی

روش های نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی

2019-09-21 12:31:32

روش های نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی

معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی

در این مقاله شما را با بهترین گیاهان آپارتمانی آشنا می کنیم. گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی محیط به تصفیه هوای منزل کمک می کنند. در اینجا شما روش های نگهداری چند نوع از بهترین گیاهان آپارتمانی را فرا می گیرید. گیاهان باعث ایجاد آرامش در محیط می شوند. هوای خانه را تمیز، محیط را با طراوت، زیبا و شاداب می کنند.

نکات نگهداری برای داشتن بهترین گیاهان آپارتمانی

  • گیاهان نیاز به هوای تازه دارند. سعی کنید هر روز یا روز درمیون پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه به خانه بیاید. رسیدن اکسیژن کافی به گیاهان آپارتمانی سبب استحام ریشه و طراوت بیشتر برگ های آن می شود.
  • با توجه به نوع گیاه، گیاهان آپارتمانی نیاز به نور زیاد یا کمی دارند.
  • گیاهان به آب به مقدار کافی نیاز دارند. گیاهان به آب نیاز دارند ولی نه به مقدار زیاد. با توجه به نوع گیاه مقدار آب دادن به آن نیز تغییر می کند. بهترین آب هایی که می توان به گیاهان داد، آب آکواریوم زمانی که می خواهید آب آن را تعویض کنید، آب شستن سبزی ها، آبی که در آن تخم مرغ را آب پز کرده ایم و آبی که چند ساعت کنار گذاشته شده و کلر آن تهنشین شده است.
  • گلدانی برای داشتن بهترین گیاهان آپارتمانی مناسب است که کف آن دارای سوراخ هایی برای عبور آب و جریان هوا داشته باشد.
  • بعد از گذشت مدت زمانی باید خاک گلدان تعویز شود. بعد از گذشت 7 تا 8 ماه خاک گلدان را عوض کنید و گل را در گلدان بزرگتر بکارید.
  • گیاهان به حرارت نیز حساس هستند. در فصول سرد سال به دمای هوا دقت داشته باشید. دمای هوای پایین موجب پژمردگی و از دست دادن شادابی گیاه می شود.
  • به آفت گیاهان توجه کنید. آفت می تواند خیلی سریع گیاه شما را نابود کند.
  • برگ های خشک و پلاسیده ی گیاه را جدا کنید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

آگلونما Chinese Evergreen (بهترین گیاهان آپارتمانی)

گیاه آپارتمانی

نور  غیر مستقیم - سایه

آبیاری  پاشیدن آب بر روی برگ ها هر روز در فصل تابستان. آبیاری ریشه با توجه به خشکی سطح خاک.

کود دهی  دو گرم کود محلول در آب، دو هفته یک بار در فصل تابستان و بهار

تکثیر  قلمه ساقه برگ دار یا بدون برگ در فصل بهار یا تابستان.

خاک  خاک برگ، خاک باغچه، ماسه.

بامبو BAMBOU (بهترین گیاهان آپارتمانی)

روش نگهداری بامبو

نور  غیر مستقیم و متوسط. به نور کمی احتیاج دارد. در فاصله ی 3 متری با پنجره قرار دهید. این گیاه کاملا آپارتمانی است.

آب دهی  آبی که به گیاه می دهید کلر آن گرفته شده باشد. اگر بامبو را در آب نگهداری می کنید باید فقط 3 تا 5 بند پایین آن در آب قرار داشته باشد. هر 18 تا 20 روز آب آن را تعویض کنید. برگ و ساقه های گیاه را نیز آب پاشی کنید.

تکثیر  قلمه ساقه. با قیچی یا تیغ تیز و تمیز از قسمت انتها برش بزنید.

کود دهی  قطره های تقویتی یا اسپری تغذیه استفاده کنید. در هنگام تعویض آب بامبو 4 قطره درون آب بریزید. و اگر بامبو در خاک بود یک سی سی از قره را در یک لیتر آب ریخته و گیاه را با آن آبیاری و روی برگ ها و ساقه اسپری کنید.

خاک خاک برای گیاه بامبو خاک مخصوص به خودش است که آب را به مدت طولانی در خود نگه می دارد. این خاک را باید از گل فروشی ها تهیه کنید.

کاج مطبق Norfolk Island Pine (بهترین گیاهان آپارتمانی)

روش نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی

نور  این گیاه تقریبا به نور زیاد و رطوبت نیاز دارد. گذاشتن کنار پنجره های جنوبی هترین مکان برای این کاج است. این گیاه به سرما حساس است.

آبیاری  هر روز باید برگ های گیاه را اسپری کنید. در تابستان باید دو هفته یک بار و در زمستان 7 تا 10 روز یک بار باید به آن آب داد. در زمستان هفته ای یک بار برگ های آن را اسپری کنید.

خاک  خاک کمپوست یا خاکی که از دو قسمت ماسه و 3 قسمت خاک برگ تشکیل شده است.

کود  از فروردین تا شهریور هر سه هفته یک بار به مقدار 2 گرم سولفات آمونیوم در یک لیتر آب یا کود 3 بیست.

گیاه کراسولا خرفه ای Jade Plant

روش نگهداری کراسولا خرفه ای

کود  دادن کود کامل در فصل های بهار، تابستان و پاییز هر ماه. در زمستان به گیاه کود ندهید.

آبیاری  آب دادن زیاد ریشه ی این گیاه را می پوساند. هر هفته یک بار به این گیاه آب بدهید. زمانی گیاه را آبیاری کنید که خاک آ« کاملا خشک باشد.

خاک  ترکیب خاک باغچه، ماسه و خاک برگ برای این گیاه مناسب می باشد.

تکثیر  برای تکثیر این گیاه ساقه ی زنده و جوان آن را در فاصله ی 8 تا 7 سانتی متری جدا کنید و درون خاک بکارید در ابتدا به آن کم آب بدهید. این گیاه از راه بذر یا برگ نیز تکثیر پیدا می کند.

نور  این گیاه عاشق نور است حتی در برابر نور مستقیم نیز مقاوم است. هرچه شدت نور بیشتر باشد ساقه های این گیاه قوی تر خواهد شد.

گیاه فیکوس Ficus elastica

روش نگهداری گیاه سنگونیوم

نور این گیاه به نور کم حساس و نور زیاد نیز موجب رنگ پریدگی برگ هایش می شود.

خاک ترکیب خاک باغچه و خاک برگ و پیت ماس. هر ساله گلدان و خاک گلدان را تعویض کنید. این گیاه به جابه جایی حساس است و زود قهر می کند.

کود از کود های 10-10-10 هر دو هفته یک بار و 20-20-20 هر پنج هفته یک بار در فصل بهار و تابستان استفاده کنید.

تکثیر در اواخر بهار و اوایل بهار از ساقه که برگ نیز دارد قلمه تهیه کنید. بگذارید نیم ساعت رون آب باشد تا ریشه ی آن خارج شود. سپس آن را درون خاک سبک بکارید.

آبیاری این گیاه به خشکی مقاوم است. بین دو آبیاری باید خاک گلدان خشک شده باشد.

نخل دم اسبی یا لیندا Beaucarnea recurvata

روش نگهداری نخل دم اسبی

آبیاری این گیاه به آبیاری کمی نیاز دارد. در طول زمستان باید هر 4 تا 6 هفته یک بار به این گیاه آب بدهید. هر زمان که خاک گلدان خشک بود گیاه را آبیاری کنید.

گلدان  به گلدان نسبتا بزرگ و خلوت نیاز دارد.

نور نور این گیاه باید مستقیم باشد. این گیاه عاشق نور است. گلدان را روبه روی پنجره قرار دهید.

کود دهی  کود مایع آلی و یا کود شیمیایی به میزان ۱ / ۲ رقیق شده استفاده کنید. در فصل بهار و تابستان ماهی دوبار به گیاه کود بدهید.

گل سوسن صلح یا چمچمه ای Spathiphyllum wallisii

بهترین گیاهان آپارتمانی

نور  این گیاه به نور مستقیم نیاز دارد. سعی کنید مکان این گلدان نزدیک پنجره باشد تا آفتاب به این گیاه بتابد.

آبیاری  برگ های این گیاه را با آب اسپری کنید. خاک این گیاه را مرطوب نگه دارید. هفته ای دو بار به این گیاه آب بدهید. هر زمان که احساس کردید خاک این گل خشک شده است آن را ابیاری کنید.

خاک  خاک باغچه، شن و ماسه درشت، خاک برگ و پرلیت را با هم مخلوط کنید. حتما کف گلدان را با سنگ درشت یا پوکه های صنعتی سبک پر کنید تا آب اضافی گلدان به خوبی از کف آن خارج شود. نباید گلدان این گیاه خیلی بزرگ باشد. این گیاه علاقه ای به ریشه های زیاد ندارد.

کود  در فصل بهار و تابستان به اندازه ی نصف قاشق چای خوری نیتروژن، فسفر و پتاسیم را در دو لیتر آب مخلوط کرده و هر 15 روز یک بار به گیاه بدهید.

در این مقاله شما را با روش های قلمه زدن بهترین گیاهان آپارتمانی و روش های نگهداری بهترین گیاهان آپارتمانی آشنا کردیم. می توانید از طریق بزرگترین هایپرمارکت آنلاین میسو مارکت تمام خرید های مورد نیاز هایپری یا بهداشتی تان را با قیمت های مناسب و همراه با تخفیف انجام دهید. در کمترین زمان درب منزل تحویل بگیرید.

 دیگر مقالات کاربردی سایت با عنوان های:

در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد در مورد بهترین گیاهان آپارتمانی از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

میسومارکت