تمیز کردن شیر آلات استیل و گرفتن جرم و رسوب

تمیز کردن شیر آلات استیل و گرفتن جرم و رسوب

2019-09-25 11:25:22

تمیز کردن شیر آلات استیل و گرفتن جرم و رسوب

تمیز کردن شیر آلات استیل

لکه های کوچک سفید روی شیر آلات بهداشتی، براقی، شفافیت، تمیزی و زیبایی شیرآلات را از بین می برد. علت پیدایش این لکه ها بر اثر رسوب کردن مواد معدنی و آهک موجود در آب بر روی سطح شیر آلات بهداشتی استیل می باشد. این رسوبات به مرور باعث خراب شدن شیر آلات بهداشتی می شود. در نتیجه سعی کنید هر هفته یک بار زمانی را برای تمیز کردن شیر آلات بهداشتی اختصاص دهید. این کار باعث می شود که هم شیر آلات تمیز و زیبایی داشته باشید و هم در هنگام تمیز کردن شیر آلات اذیت نشوید. در این مقاله شما را با روش های پاک کردن رسوب و جرم شیر آلات استیل با روش های خانگی و کم هزینه آشنا می کنیم. 

روش های پاک کردن جرم شیرآلات بهداشتی

وسایلی که برای گرفتن جرم شیر آلات نیاز دارید:
  • اسکاج با زبری کم
  • مسواک
  • نخ دندان برای قسمت هایی که با اسکاج و مسواک تمیز نمی شوند
  • حوله یا دستمال
  • پلاستیک
به یاد داشته باشید می توانید برای قسمت هایی که با اسکاج تمیز نمی شوند از مسواک یا نخ دندان استفاده کنید تا کوچترین درز ها و فضا ها تمیز شوند. [caption id="attachment_102102" align="aligncenter" width="600"]گرفتن جرم شیر آلات تمیز کردن شیرآلات با مسواک[/caption]  

استفاده از آب و صابون

[caption id="attachment_102103" align="aligncenter" width="600"]تمیز کردن شیر آلات با صابون گرفتن جرم شیر آلات با صابون[/caption]   برای پاک کردن جرم روی شیرآلات از اسکاجی که نه خیلی نرم است و نه خیلی زبر برای تمیز کردن استفاده کنید. محلول آب و صابون را آماده کرده و با استفاده از اسکاج روی سطح شیر بکشید تا جرم ها و رسوبات از روی سطح شیرآلات برداشته شود. استفاده از محلول صابون و آب هم جرم و رسوبات را از روی سطح شیر پاک می کند و هم شیرآلات استیل را براق می کند.

تمیز کردن شیر آلات با جوش شیرین

یکی از روش های خانگی برای از بین بردن جرم شیرآلات استیل استفاده از محلول جوش شیرین است. یک قاشق جوش شیرین را داخل یک لیوان آب ریخته و با استفاده از مسواک روی سطح شیر الات بکشید. سپس با آب سرد شیر را آب کشی نمایید.

گرفتن جرم شیر آلات با سرکه

[caption id="attachment_102104" align="aligncenter" width="600"]تمیز کردن شیر آلات با سرکه پاک کردن رسوب شیر آلات با سرکه[/caption]   یک دستمال کاغذی یا حوله را به سرکه سفید اغشته کنید و به مدت 10 دقیقه بگذارید حوله دور شیر بماند. بعد از آن با استفاده از اسکاج و آب یا اسکاج و کف، شیر را بشویید. استفاده از سرکه سفید یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن شیرآلات استیل می باشد. دقت داشته باشید نوع سرکه حتما سرکه ی سفید باشد.

تمیز کردن شیر با استفاده از خمیر دندان

[caption id="attachment_102105" align="aligncenter" width="600"]تمیز کردن شیر آلات با خمیر دندان تمیز کردن شیر آلات با خمیر دندان[/caption]   کمی خمیر دندان روی مسواک بزنید و شیرآلات استیل را با مسواک بکشید. لکه های آب، جرم ها را از بین می برد و شیرآلات را بسیار تمیز و براق می کند. همچنین به نیکل شیر آسیبی نمی رساند.

تمیز کردن سر دوش یا سر شیر آب

[caption id="attachment_102106" align="aligncenter" width="600"]تمیز کردن سر شیر آلات گرفتن جرم و رسوب سر شیر آلات[/caption] می توانید برای از بین بردن جرم های سر دوش یا سر شیر آب مقداری جوهر نمک یا سرکه یا اسید سیتریک را داخل پلاستیک همراه با آب ریخته و سر دوش را داخل پلاستیک  کرده و گره بزنید. بعد از گذشت زمان 1 تا 2 ساعت پلاستیک را باز کرده و با یک مسواک دوش را تمیز کنید.  

نباید ها در هنگام پاک کردن جرم شیرآلات استیل

  1. در هنگام تمیز کردن شیر آلات بهداشتی از محلول جوهر نمک استفاده نکنید.
  2. از وایتکس برای گرفتن جرم روی شیر آلات استفاده نکنید. زیرا پوشش نیکل روی شیر را از بین می برد.
  3. در هنگام پاک کردن شیر از سیم ظرف شویی استفاده نکنید. زیرا سیم ظرف شویی باعث ایجاد خش هایی روی سطح شیر می شود.
  در این مقاله شما را با 3 روش تمیز کردن شیر آلات استیل آشنا کردیم. می توانید از طریق لینک سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت تمام خرید های هایپر مارکتی و بهداشتی خود را از این هایپر مارکت بزرگ اینترنتی انجام دهید. قیمت های موجود در سایت پایین و همراه با تخفیفات ویزه هستند.

دیگر مقالات سایت:

اگر نظر و پیشنهادی دارید می توانید از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.  

میسومارکت