بیسکویت بیسکو پلاس گرجی (بیسکویت ویتامینه)

بیسکویت بیسکو پلاس گرجی (بیسکویت ویتامینه)

2019-10-08 12:45:57

بیسکویت بیسکو پلاس گرجی (بیسکویت ویتامینه)

بیسکو پلاس بیسکویت غنی شده گرجی

تغذیه ی کودکان امری مهم است که باید به آن توجه شود. هدف از نوشتن این مقاله معرفی بیسکویت بیسکو پلاس، بیسکویت ویتامینه گرجی است که حاوی ویتامین های (A, C, E, D3, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, 12) و املاح و مواد معدنی ( روی، مس، سلنیوم، ید و آهن) می باشد. در تهیه ی بیسکو پلاس نمک و روغن کمتری استفاده شده است.

بیسکو پلاس  اولین بیسکویت ویتامینه تولید شده در ایران است. این محصول با داشتن ویتامین ها، املاح و مواد معدنی بسیار، یک ماده غذایی عالی برای کودکان به شمار می آید. این بیسکویت ویتامینه گرجی برای کودکان در تمام سنین مناسب است.

می توانید بیسکو پلاس گرجی را با قیمت پایین و همراه با تخفیف ویژه از سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت خریداری کنید. با خرید این بیسکویت دیگر نگران کمبود ویتامین ها، املاح و مواد معدنی در کودکتان نباشید. زیرا این بیسکویت می تواند تمام کمبود های کودک شما را جبران کند.

بیسکو پلاس گرجی را در شیر، آب یا آب میوه های مختلف حل کنید و به عنوان یک میان وعده یا غذای کامل کمکی به کودک عزیزتان بدهید. بیسکویت ویتامینه گرجی به دلیل داشتن املاح و مواد غذایی بسیار، یک غذای کامل و مفید می تواند باشد و کمبود ویتامین ها، املاح و مواد معدنی در بدنش را جبران می کند. بیسکویت غنی شده گرجی بافت نرمی دارد و سایز آن مناسب دستان کودک طراحی شده تا به راحتی در دستان او جای گیرد.

  [caption id="attachment_102954" align="aligncenter" width="600"]بیسکویت بیسکو پلاس گرجی بیسکو پلاس گرجی[/caption]

آشنایی کامل با بیسکویت ها و بیسکو پلاس

بیسکویت یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین خوراکی ها است که از چند قرن پیش تولید می شود و از همان زمان نیز مورد استقبال مردم در سراسر دنیا قرار گرفته است. امروزه در اغلب کشورهای دنیا بیسکویت به عنوان یک میان وعده سالم معرفی می‌شود. یکی از این بیسکوییت ها، بیسکو پلاس بیسکویت ویتامینه ی گرجی است. این محصول به دلیل سادگی حل شدن در شیر و ایجاد بافت نرم برای کودکان، از 6 ماهگی به بعد می تواند استفاده شود. افراد خردسال تا سالمند برای تأمین انرژی خود می توانند بدون نگرانی از نظر داشتن مواد نگهدارنده آن را مصرف نمایند.

به طور کلی بیسکویت ها به دو دسته تقسیم می شوند:

بيسكويت نرم

بيسكويتي است كه خمير آن مستقيما قالب زده مي شود و حداقل 17 درصد چربی دارد.

بيسكويت سخت

بيسكويتي است كه خمير آن ابتدا پهن شده و ضخامت آن به تدریج طی چند مرحله کاهش می یابد. سپس قالبزنی می شود و حداقل 11 درصد چربی دارد.

بیسکویت برای افراد دیابتی

بیسکویت مناسب برای افراد دیابتی نیز به گونه ای طراحی شده که قند آن ناچیز و یا صفر است و برای شیرین کردن آن از قندهای طبیعی و بی ضرر که تأثیری در قند خون ندارند، استفاده می شود.

یکی از ویژگی های خوب بیسکویت، ماندگاری بالای آن است. این محصول به دلیل قطر کم، به خوبی پخته و به دلیل رطوبت پایین در مقابل کپک زدگی و فساد میکروبی مقاوم است. بيسكويت نوعي شيريني خشك و ترد با رطوبت كم بوده و مواد اوليه اصلي آن آرد، روغن و شكر است.

بیسکویت از کلمه لاتین biscoctus به معنی نان دوبار پخته شده گرفته شده است. این نامگذاری به شیوه پخت آن باز می گردد، زیرا نخست بیسکویت را می پختند و سپس درون فر به آرامی خشک می کردند. بیسکویت ها ممکن است به صورت ساده، پر شده یا پوششدار تهیه شوند.

کراکر ها

نوعی بیسکویت که در تکنولوژی ساخت آن از تخمیر استفاده میشود کراکر نام دارد. ویفرها نوع مخصوصی از بیسکویت هستند که خمیر آنها در قالب های فلزی داغ، پخته شده و شکل می گیرند و قبل از برش با کرم فشرده و یا شکلات آغشته می شوند.

  [caption id="attachment_102955" align="aligncenter" width="600"]بیسکو پلاس گرجی بیسکو پلاس گرجی[/caption]

ویژگی های مواد اولیه بیسکویت بیسکو پلاس

آرد گندم

برای تهیه بیسکو پلاس گرجی، از آرد ضعیف با میزان پروتئین حدود 5/8 تا 10 درصد استفاده می شود. برای تهیه بیسکویت های دیگر می توان از آرد گندم، آرد سایر غلات مانند آرد سویا، جو و چاودار نیز استفاده کرد. درصد رطوبت و میزان جذب آب آن باید کم باشد.

شکر و شیرین کننده ها

در تهیه بیسکویت غنی شده گرجی بیسکو پلاس از شکر یا سایر شیرین کننده ها مانند گلوکز مایع، شربت اینورت و عصاره مالت استفاده می شود. بهبود طعم فراورده، بهبود بافت و تردی آن، بهبود رنگ و حفظ تازگی از جمله اهداف استفاده از شکر در فرمولاسیون بیسکویت هستند.

روغن و چربی

روغن مورد استفاده در تولید بیسکویت ویتامینه، بیسکو پلاس گرجی روغن قنادی است. به صورت کلی برای تهیه انواع مختلف بیسکویت از روغن های جامد، مایع، نیمه جامد و یا مارگارین و شورتنینگ (روغن قنادی) استفاده می کنند. مقدار مصرف روغن در فرمول، بسته به نوع بیسکویت متفاوت بوده و حدود 20 تا 50 درصد است. روغن و چربی مورد استفاده در تهیه بیسکویت باید مقاوم به فساد و دارای بوی ملایم و طبیعی باشد.

روغن ها به منظور ایجاد تردی، بهبود بافت، بهبود طعم و مزه محصول نهایی در تهیه بیسکویت استفاده می شوند. در تهیه بیسکو پلاس گرجی مقدار روغن کم و کاملا بی ضرر استفاده شده است که هیچ ضرری برای کودکان نازنین نداشته باشد.

  [caption id="attachment_102957" align="aligncenter" width="600"]بیسکو پلاس گرجی بیسکویت غنی شده بیسکویت غنی شده[/caption]

تخم مرغ

تخم مرغ در بیسکویت غنی شده گرجی به صورت تخم مرغ مایع پاستوریزه استفاده شده است. در ساخت انواع بیسکوییت های دیگر تخم مرغ به اشکال تازه، منجمد و خشک شده استفاده می شود. نقش تخم مرغ در بیسکویت شامل بهبود رنگ و طعم، حفظ تازگی، به تأخیر انداختن بیاتی و افزایش ارزش غذایی است.

شیر

بیسکو پلاس از شیر خشک بدون چربی درست شده است. به صورت کلی بیسکویت از شیر تازه یا شیر خشک بدون چربی برای بهبود طعم و رنگ، تردکردن و بالا بردن ارزش غذایی محصول به مقدار 5 درصد استفاده می شود. گاهی به جای شیر از پودر آب پنیر که باعث چسبندگی کمتر خمیر می شود استفاده می کنند.

امولسیفایر ها

از امولسيفايرها به منظور پايداركردن دو فاز مايع غيرقابل اختلاط استفاده می شود. امولسیفایرها به توزیع یکنواخت چربی در بافت خمیر کمک کرده و خصوصیات نهایی فراورده را بهبود می بخشند؛ همچنین با کمک امولسیفایر می توان میزان مصرف چربی در فرمول بیسکویت را کاهش داد.

میزان مصرف امولسیفایر در فرمول بیسکویت کمتر از دو درصد است، اما این میزان کم، تأثیرات چشمگیری در خواص و بافت آن دارد. رایج ترین امولسیفایر مورد استفاده در بیسکویت سازی لسیتین است.

نمک طعام

نمک برای بهبود طعم فراورده و تسریع در تشکیل و دوام شبکه گلوتنی در بیسکو پلاس استفاده می شود. در بیسکویت بیسکو پلاس مقدار نمک استفاده شده به حداقل ممکن رسیده است.

آب

آب به مقدار کم برای حل شدن مواد جامد محلول، اختلاط اجزا و تشکیل شبکه گلوتنی در بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس استفاده می شود.

مواد پوک کننده و حجم دهنده بافت بیسکویت

مهمترین مواد حجم دهنده که در تولید بیسکویت کاربرد دارند عبارتند از: سدیم بیکربنات، آمونیوم بیکربنات و پودر پخت. استفاده از آمونیوم بیکربنات برای پوک کردن بیسکویت هایی است که در فرمول آنها مقدار زیادی چربی یا شکر وجود دارد.

آمونیوم بیکربنات در ابتدای ورود به فر، گاز کربنیک و آمونیاک آزاد می کند كه پس از پوك كردن بافت و اسفنجي كردن شبكه گلوتن از خمير خارج مي شود. سدیم بیکربنات در حضور آب و مواد اسیدی واکنش داده و گازکربنیک آزاد می کند.

  [caption id="attachment_102958" align="aligncenter" width="600"]بیسکو پلاس گرجی بیسکویت غنی شده گرجی[/caption]

آنزیم پروتئاز

برای عمل آوری خمیر و کمک به برش آن در قسمت شکل دهی بیسکویت سخت، از آنزیم پروتئاز استفاده میشود.

املاح و مواد معدنی

ویتامین های (A, C, E, D3, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, 12) و املاح و مواد معدنی ( روی، مس، سلنیوم، ید و آهن) به مواد بیسکو پلاس بیسکویت غنی شده گرجی اضافه می شوند. ویتامین ها و املاح و مواد معدنی پس از فرایند پخت بیسکویت همچنان ماهیت خود را حفظ می کنند.

می توایند با ورود به سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت تمام خرید های هایپرمارکتی و بهداشتی خود را از این سایت با قیمت مناسب و همراه با تخفیف خریداری کنید.

میسومارکت