بیسکو پلاس اولین بیسکویت ویتامینه در ایران

بیسکو پلاس اولین بیسکویت ویتامینه در ایران

2019-10-12 06:59:56

بیسکو پلاس اولین بیسکویت ویتامینه در ایران

بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس گرجی

بیسکویت بیسکو پلاس گرجی اولین بیسکویت ویتامینه در ایران می باشد. بیسکویت ویتامینه گرجی سرشار از املاح و مواد معدنی است که تمام نیاز های کودک را برطرف می کند. بیسکو پلاس طعم بسیار خوبی دارد. طراحی این بیسکویت به گونه ای انجام شده است که به راحتی درون دستان کودک قرار گیرد. همچنین بافت این بیسکو بسیار نرم است. می توانید این بیسکویت را همراه با شیر، آب میوه یا آب گرم حل کرده و به کودک زیبایتان بدهید. در تهیه بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس از بهترین مواد اولیه و بی ضرر استفاده شده است تا هیچ زیانی برای کودک عزیزتان نداشته باشد. بیسکویت ویتامینه گرجی بسیار برای کودک شما مفید است و می تواند به عنوان یک میان وعده کامل و عالی به کودک داده شود.   [caption id="attachment_103145" align="aligncenter" width="600"]بیسکو پلاس گرجی بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس گرجی[/caption]   بیسکویت گرجی سابقه ی درخشانی در تولید محصولات باکیفیت و خوش طعم دارد. اولین شرکت تاسیس شده در ایران توسط علی گرجی در سال 1340 انجام گرفت. از آن زمان تا کنون محصولات گرجی همراه همیشگی خانواده های ایرانی بوده است. در نتیجه به راحتی می توان به این برند و کیفیت محصولاتش اعتماد کرد. می توایند بیسکویت بیسکو پلاس گرجی را از سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت با قیمت بسیار پایین و همراه با تخفیف خریداری کنید. املاح و مواد معدنی که در این بیسکویت استفاده شده است را در شکل زیر می بینید. [caption id="attachment_103000" align="aligncenter" width="600"]بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس[/caption] در این مقاله می خواهیم شما را به صورت کامل با نحوه ی پخت بیسکویت ویتامینه ، بیسکو پلاس گرجی آشنا کنیم.

اصول کنترل کیفیت مواد اولیه بیسکویت ویتامینه گرجی

آزمون های انجام شده بر روی مواد اولیه بیسکو پلاس

برای تولید بیسکویت ویتامینه باکیفیت و سالم در مرحله ابتدایی، مواد اولیه مورد ارزیابی حسی، فیزیکی، شیمیایی و میکروبی قرار می گیرند.

 • آزمون های حسی و فیزیکی: شامل رنگ، بو، مواد خارجی و آفت زدگی است.
 • آزمون های فیزیکوشیمیایی: عبارتند از درصد رطوبت، درصد خاکستر، اسیدیته و pH.
 •  آزمون های میکروبی: شامل شمارش کلی میکروارگانیسم ها، شمارش کپک و مخمر و شمارش کلی فرم ها است.

کنترل کیفیت مواد اولیه بیسکویت ویتامینه

آرد گندم

آرد مورد استفاده در تهیه بیسکو پلاس دارای رنگ طبیعی، عاری از مواد خارجی و بدون آفت زدگی است.

شکر

شکر مورد استفاده برای تهیه بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس، خشک با رطوبت حداکثر 0.06 درصد، دارای دانه بندی یکنواخت و فاقد هرگونه مواد خارجی است.

روغن ها و چربی ها

بافت روغن ها و چربی های استفاده شده در بیسکویت ویتامینه گرجی همگن و یکنواخت است. روغن های استفاده شده بدون ذره ای بو و مزه هستند. از روغن های کاملا بی ضرر در تهیه بیسکویت بیسکو پلاس استفاده شده است.

آب

چون ناخالصی های آب از نظر شیمیایی و میکروبی بر روی بیسکویت تأثیر می گذارد از آب آشامیدنی برای تهیه بیسکویت ویتامینه گرجی استفاده می شود.

  [caption id="attachment_103143" align="aligncenter" width="600"]بیسکویت ویتامینه بیسکوپلاس گرجی[/caption]  

اصول فرمولاسیون خمیر بیسکو پلاس

در تهیه بیسکویت ویتامینه بیسکو پلاس، نسبت آرد، روغن و شکر در فرمول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نسبت مواد بیسکو پلاس از 100 قسمت آرد، 20 قسمت شکر و 15 تا 10 قسمت روغن استفاده می شود. در تولید صنعتی بیسکویت، از فرمول های زیادی استفاده می شود و در هر یک از این فرمول ها، روش های اختلاط، شکل دهی و پخت متفاوت است.

اصول پخت بیسکویت ویتامینه گرجی

پخت یکی از مراحل بسیار مهم در کیفیت نهایی بیسکویت بیسکو پلاس است، بعد از ورود خمیر به فرهای پخت، تغییراتی به شرح زیر در آن ایجاد می شود:

تشکیل بافت

تغییر بافت و تثبیت شکل فیزیکی بیسکویت بیسکو در یک سوم ابتدای مرحله پخت انجام می شود. در طی این مرحله در اثر حرارت، آب موجود در خمیر تبخیر می شود. حباب های ریز در بافت محصول ایجاد شده، باعث افزایش تخلخل و کاهش دانسیته محصول می شود.

کاهش رطوبت

کاهش رطوبت بیشتر در جریان پخت، بعد از مرحله تشکیل بافت صورت می گیرد. رطوبت از قسمت های داخلی به سطح انتقال یافته و از آنجا تبخیر می شود. میزان رطوبت بیسکویت در این مرحله به 1تا 4 درصد کاهش می یابد.

تغییرات رنگ

در اثر واکنش های میلارد و کاراملیزاسیون، تغییر رنگ بیسکویت صورت می گیرد. در حین انتقال خمیرهای فرم گرفته، به قسمت پخت، تعدادی از کارگران خمیرهای بد شکل و نامناسب را جدا کرده تا محصول خروجی یکدست بوده و ضایعات پخت به حداقل برسد. فرهای پخت بیسکویت: امروزه برای پخت بیسکویت بیشتر از فرهای تونلی با شعله غیر مستقیم استفاده می شود. فرهای تونلی که دارای نقاله متحرک هستند از چندین قسمت که مستقیماً کنترل می شوند، تشکیل شد هاند. در این مناطق می توان شرایط فر از قبیل دما، سرعت نوار نقاله و رطوبت فضای فر را تغییر داد. به طور کلی زمان پخت بیسکویت کوتاه بوده و با توجه به شرایط فر 5/ 3 الی 15 دقیقه است. فرهای پخت بیسکویت براساس نوع سوخت مصرفی به چندین دسته تقسیم می شوند که رایج ترین آنها انواع گازسوز و الکتریکی هستند.

  [caption id="attachment_103144" align="aligncenter" width="600"]بیسکویت ویتامینه گرجی بیسکوپلاس بیسکویت ویتامینه[/caption]

در هنگام پخت بیسکویت در فر نکات زیر باید رعایت شود

 • برای ایجاد بافت مطلوب در بیسکویت باید، دما از آغاز پخت به تدریج افزایش و در اواسط پخت به حداکثر رسیده و به تدریج کاهش یابد به طوری که کاهش رطوبت، به آهستگی صورت گیرد. سرعت نوار پخت باید به نحوی تنظیم شود که پخت کامل بیسکویت در زمان مطلوب انجام شود.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد ترک های ریز در بیسکویت، دمای محصول در مرحله خروج از فر نباید با دمای محیط اختلاف زیادی داشته باشد.
 • میزان رطوبت نسبی هوای داخل فر باید تنظیم شود زیرا در صورت بسته و یا نیمه بسته بودن دریچه خروج بخار، رطوبت نسبی در فر بالا رفته و باعث چسبندگی خمیر به نوار پخت م یشود و رنگ بیسکویت نیز تیره می شود.
 • برای تمیز کردن نوار فر باید در فواصل زمانی مناسب از برس های سیمی استوانه ای دوار که جهت گردش آن در خلاف جهت حرکت نوار است استفاده کرد. برای برطرف کردن ذرات کاراملیزه شده روی نوار باید از محلول های قلیایی نظیر سود با غلظت 7 5 درصد استفاده کرد.

اصول سرد کردن بیسکویت بیسکوپلاس

بعد از پخت و پیش از بسته بندی لازم است بیسکویت ها به خوبی سرد می شوند. زیرا در غیر این صورت به دلیل اختلاف دمای مرکز و قسمت های کناری آن، بیسکویت ترک می خورد. خشک شدن نهایی بیسکویت ها نیز در این مرحله اتفاق می افتد. عمل سرد کردن باید با سرعت کم و به مرور زمان انجام شود.

به طور کلی اهداف خنک کردن بیسکویت عبارت است از

 1.  کاهش و تنظیم رطوبت محصول
 2. جلوگیری از تراکم بخار در بسته بندی
 3. کاهش درصد شکستگی بیسکویت در مراحل انتقال به دستگاه بسته بندی
 4.  جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها
 5. جلوگیری از تغییر شکل لفاف پس از بسته بندی

برای خنک کردن، از نوار خنک کن بیسکویت استفاده می شود. این نوار کمی عریض تر از نوار پخت بوده و طول آن 1/5 تا 2 برابر نوار پخت است. دمای بیسکویت ها در انتهای نوار خنک کن حدود 30 درجه سلسیوس است.

برای خرید از بزرگترین هایپر مارکت آنلاین با بیش از 10 هزار محصول وارد صفحه ی هایپر آنلاین میسو مارکت شوید و خریدی راحت را همراه با تخفیفات هیجان انگیز را تجربه کنید.

میسومارکت