روش های تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون

روش های تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون

2019-11-09 10:29:50

روش های تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون

روش های تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون به بهترین روش

در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با روش های تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون آشنا کنیم. لپ تاپ ها در طول زمان کثیف می‌شوند، به خصوص اگر لپ تابتان همیشه همراهتان باشد. انباشت گرد و خاک و کثیفی، به خصوص بر روی صفحه کلید‌ها می‌تواند به عملکرد لپ‌ تاپ آسیب بزند. تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون بهتر است با وسایل مخصوص انجام شود تا هیچ آسیبی به سیستم نرسد.

اگر شما جزو افرادی هستید که روزانه ساعت ها با لپ تاپ و صفحه کیبورد سر و کار دارید. لازم است حتما به ضرورت تمیز کردن مداوم آن توجه نمایید. صفحه های کیبورد یکی از آلوده ترین وسایل محسوب می شوند که با توجه به وجود باکتری ها و ویروس هایی نظیر ویروس کرونا که از از راه تماس دست با وسایل آلوده به بدن منتقل می شوند، باید به طور مکرر کلیدهای صفحه کیبورد با ضدعفونی کننده مناسب ضدعفونی شود. شما می توانید در موارد عادی برای زدودن گرد و غبار از روی لپ تاپ، از شوینده های سطوح نظیر شیشه پاک کن استفاده کنید و در غیر این صورت، برای از بین بردن ویروس ها، از ضدعفونی کننده مناسب حاوی الکل استفاده نمایید. روش های تمیز کردن سیستم های برقی کاملا ساده هستند و اصولی تمیز کردن به افزایش عمر دستگاه ها کمک شایانی می کند. بهتر است برای جلوگیری از کثیف شدن دستگاه، آنها را هفته ای یک بار تمیز کنیم تا نیاز به وسایل خاصی برای تمیز کردنشان نداشته باشیم.   [caption id="attachment_104429" align="aligncenter" width="600"]روش های تمیز کردن لپ تاب روش های تمیز کردن لپ تاب[/caption]

این نکات را در هنگام تمیز کردن لپ تاپ و تلویزیون رعایت کنید:

  • قبل از تمیز کردن، دستگاه را خاموش و از برق جدا کنید.
  • باتری لپ تاپ را خارج کنید.
  • به هیچ عنوان از پارچه و دستمال‌ های کاغذی استفاده نکنید، زیرا به راحتی می‌توانند سبب ایجاد خراش در تلویزیون‌های پلاسما و صفحه نمایش لپ تاپتان شود.
  • دستمال‌های میکروفیبر برای جذب گرد و غبار بسیار عالی هستند، بنابراین بهتر است برای تمیز کردن صفحه‌ های نمایش از این دستمال‌ها استفاده کنید.
  • بر روی صفحه نمایش چیزی را اسپری نکنید. اگر می خواهید با محلول های تمیز کننده صفحه نمایش لپ تاپ یا تلویزیونتان را تمیز کنید محلول را بر روی دستمال اسپری کنید.
  • صفحه نمایش را کاملا خشک کنید.
  • به طور ملایم و آهسته دستمال را بکشید. سعی کنید حرکت دستتان دایره‌ ای باشد . با این کار بسیاری از لکه‌ های موجود در سطح صفحه نمایش که کمی کهنه هستند بهتر پاک می‌ شوند. دقت کنید که زیاد به صفحه نمایش فشار نیاورید چرا که ممکن است این کار باعث سوختن پیکسل‌ های صفحه نمایش شما شود.
  • اگر لکه در قسمتی بسیار فشرده شده و کهنه باشد از برس و مسواک استفاده نکنید. برای رفع این آلودگی بهتر است کمی از محلول را بر روی آن بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند و مرطوب باشد. پس از آن می‌توانید به راحتی لکه را پاک کنید.
  • هنگام تمیز کردن، به صفحه نمایش زیادی فشار وارد نکنید.
  •  هرگز از محلول‌ های تمیز‌کننده معمولی که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.  برای این کار حتما از محلول‌های تمیز کننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن‌تر است.

روش های تمیز کردن لپ تاپ و بخش های مختلف آن

در این قسمت به صورت موردی شما را با روش های تمیز کردن لپ و تلویزیون آشنا می کنیم.  

تمیز کردن مانیتور لپ تاپ و تلویزیون

[caption id="attachment_104430" align="aligncenter" width="600"]روش های تمیز کردن صفحه ی لپ تاب روش های تمیز کردن صفحه ی لپ تاب[/caption]

برای تمیز کردن صفحه‌ مانیتور، یک اسپری مخصوص تمیز کردن مانیتور خریداری کنید. این اسپری‌ ها ماده‌ هایی مخصوص تمیز کردن لپ تاپ دارند و هیچ آسیبی به مانیتور وارد نمی‌کنند. اگر صفحه‌ مانیتور لمسی است، اطمینان حاصل کنید که اسپری آسیبی به آن وارد نمی‌کند. کمی از محلول را بر روی پارچه میکروفیبر اسپری کنید و به آرامی صفحه لپ تاپ را با آن تمیز کنید.

تمیز کردن کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

[caption id="attachment_104432" align="aligncenter" width="600"]روش های تمیز کردن کیبورد لپ تاب روش های تمیز کردن کیبورد لپ تاب[/caption]

ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید. سپس آن را وارونه کنید تا ذرات ریز بین دکمه های کیبورد لپ تاپ بیفتند. سپس با استفاده از پارچه میکروفایبر و تمیز کننده های مخصوص لپ تاپ و تلویزیون روی صفحه کلید را تمیز کنید. می توانید از مکنده های برقی هم برای گرفتن ذرات ریز استفاده کنید. برای تمیز کردن بیشتر بین دکمه های لپ تاپ، یک عدد گوش پاک کن را به مقدار خیلی کم به محلول های تمیز کننده اغشته کنید و بین صفحه کلید را به آرامی تمیز کنید.

تمیز کردن تاچ پد لپ تاپ

برای تمیز کردن تاچ پد بهتر است بسیار احتیاط کنید. این بخش از لپ تاپ بسیار حساس است و ممکن است به هر ماده ای سازگاری نداشته باشد. برای تمیز کردن آن بهتر است تنها از دستمال های لطیف و خشک استفاده کنید. آب یا مواد ضد عفونی کننده می توانند این صفحه را از کار بیاندازند.

تمیز کردن درگاه های لپ تاپ

در کناره هر لپ تاپی تعدادی ورودی مختلف و درگاه های متفاوت وجود دارد که باید همیشه تمیز باشند. بهترین راه برای تمیز کردن این درگاه ها استفاده از هوای فشرده شده و همچنین دستمال های نازک و لطیف است. هیچگاه از آب و یا دستمال های نم دار استفاده نکنید چرا که ممکن است آب به داخل آن ها نفوذ کرده و از کار بیافتند.

تمیز کردن باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ ها ممکن است بر اثر کثیفی ها عمرشان کاهش پیدا کند از همین رو بهتر است آن ها را هفته ای یکبار تمیز کنید. تنها کافی است باتری را از محفظه اش خارج و آن را با دستمال خشک تمیز کنید.

سوپرمارکت آنلاین میسو مارکت، انواع شوینده سطوح، ضدعفونی کننده و شیشه پاک کن های مناسب را دارا می باشد که می توانید با خرید آنلاین، محصول مورد نظر خود را خریداری نموده و به راحتی درب منزل تحویل بگیرید. در صورت داشتن نظر و پیشنهاد از طریق دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

میسومارکت