روش صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

روش صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

2017-11-01 13:24:21

روش صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب

ضرورت استفاده از کرم ضد آفتاب

امروزه از کرم های ضد آفتاب برای جلوگیری از اشعه مضر خورشید استفاده می کنند. نور خورشید از دو نوع اشعه مضر UVA و UVB تشکیل شده است. هر دو نوع از اشعه های نور خورشید برای پوست به شدت مضر هستند. اشعه UVA قدرت نفوذ کمتری نسبت به اشعه ی UVB دارد و خطر آن کمتر است. اشعه UVA از شیشه عبور نمی کند اما اشعه UVB حتی از شیشه هم عبور می کند.

آیا مصرف کرم ضد آفتاب برای همه لازم است؟

ضد آفتاب   بله. استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودکان، بانوان و آقایان ضروری و واجب است. ضد آفتاب از پوست صورت در برابر سوخته گی پوست، چین و چروک، کک و مک صورت، شل شدن و افتاده شدن پوست و همچنین سرطان پوست محافظت کند. امروزه ضد آفتاب مخصوص بانوان، آقایان و کودکان با درصد spf های مختلف موجود است. می توانید از طریق لینک خرید کرم و لوسیون ضد آفتاب ، کرم، بالم و لوسیون مخصوص کودک را از سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت با قیمت های مناسب و تخفیف دار  ضدآفتاب مورد نظر خود را خریداری کنید.  

بهتر است چه موقع از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم؟

باید 15 دقیقه تا نیم ساعت قبل از خروج از خانه از ضد آفتاب استفاده شود. بهتر است هر دو ساعت یک‌ بار ضد آفتاب بر روی  پوست تکرار شود. نیازی نیست برای هر بار تمدید صورت خود را بشویید. بیشترین آسیب نور آفتاب به پوست صورت در ساعات بین ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر است و محافظت در این ساعات از روز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اگر قرار است بین ساعات 12 تا 4 بعدظهر بیرون باشید سعی کنید از ضدآفتاب، با spf بالا استفاده کنید. همچنین کلاه و دستکش برای مراقبت بیشتر از پوست صورتتان بپوشید.

عدد نوشته شده روی کرم ضد آفتاب (SPF)

بهترین کرم ضد آفتاب   بر روی هر ضدآفتابی، عددی نوشته شده که مقدار spf آن را مشخص می کند. بهترین مقدار spf برای ضدآفتاب، مقداری بین 30 تا 50 است. بهتر است از ضدآفتاب های با درصد spf بالا استفاده نکنید. هر چه مقدار spf بالاتر رود زمان بیشتری از پوست صورت در برابر اشعه ی مضر خورشید محافظت می کند.

چه مقدار از ضدآفتاب به پوست صورت بزنیم؟

مقدار ضد آفتاب لازم، ۲ میلی گرم بر هر سانتیمتر مربع است. با این حساب باید هر بار دو بند انگشت از ضد آفتاب را به همه صورت بمالیم. اکثر افراد مقدار کمی ضد آفتاب به پوست صورت خود می مالند. باید لایه ی نازکی از کرم ضد آفتاب، بر روی پوست صورت قرار بگیرد.

ضدآفتاب مناسب برای هر فرد

ضد آفتاب ها انواع مختلفی دارند. قبل از خریدن ضد آفتاب مناسب ابتدا پوست صورت خود را بشناسید. اگر پوست صورتتان چرب است باید از ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنید. اگر پوست صورتتان خشک است باید ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده خریداری کنید. برای کودکان و آقایان نیز ضد آفتاب های مخصوص به خودشان در داروخانه ها و لوازم آرایشی وجود دارند. فاکتور دیگر در هنگام خرید ضد آفتاب قیمت آن است. خریدن ضد آفتاب گران قیمت ملاک خوب بودن آن نیست. مهم این است که کرم ضدآفتاب را به طور مرتب تمدید کنید.

 استفاده از ضد آفتاب در مراحل آرایش صورت

سعی کنید هنگام آرایش کردن، کرم ضد آفتاب را، اخرین مرحله قرار دهید یا از کرم پودر های حاوی SPF استفاده کنید. اگر ضد آفتاب اولین مرحله باشد و روی آن از کرم پودر ها و پنکیک استفاده کنید ممکن است اثر ضد آفتاب خنثی شود. پس زدن ضد آفتاب اخرین مرحله در هنگام آرایش صورت باشد.

کرم ضدآفتاب و دور چشم

  کرم ضد آفتاب دور چشم   از ضد آفتاب برای دور چشمانتان نیز استفاده کنید. به دلیل پوست نازک و حساس اطراف چشم در برابر نور خورشید زود آسیب می بیند. هنگام خرید ضد آفتاب چک کنید که برای اطراف چشم نیز قابل استفاده باشد. در این مقاله به صورت کامل با نحوه ی صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب آشنا شدید. می توانید دیگر مقالات جالب و جذاب سایت را با عنوان های آرایش چسم ها و ترفند های درشت کردن چشم، روش استفاده زیور آلات و راهنمای ست کردن آن ها، سلامت رابطه ی جنسی با رعایت این نکات را مطالعه کنید. همچنین می توانید از طریق لینک سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت وارد سایت شوید و خرید های هایپری و بهداشتی خود را از سایت بزرگ فروشگاهی ما با قیمت های پایین و تخفیف دار خریداری کنید و خرید راحت، سریع و امنی را تجربه کنید. اگر نظری دارید می توانید از قسمت دیدگاه آن را با ما به اشتراک بگذارید.  

میسومارکت