رژیم غذایی با چای

رژیم غذایی با چای

2017-12-31 12:18:32

رژیم غذایی با چای

از دست دادن وزن یک فرآیند ظریف و پیچیده است و باید تحت کنترل انجام شود. امروزه بسیاری از رژیم‌ها و تمرینات ورزشی وجود دارد که هدف آن کمک به همه در دستیابی به اهداف تناسب اندام است. اما شاید لذت بخش‌ترین و طبیعی‌ترین آنها رژیم غذایی چای باشد.

چای سبز

چای سبز نه تنها محبوب‌ ترین نوع شناخته شده برای انسان است، بلکه به عنوان یکی از راه‌ های کارآمد برای کاهش وزن است. مطالعات نشان داده است افرادی که این نوشیدنی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می‌کنند حدود ۲ کیلوگرم بیشتر از افرادی که فقط گاهی از آن استفاده می کنند وزن خود را از دست می‌دهند. اگرچه اعداد ممکن است خیلی چشم‌گیر باشند. ۲ کیلوگرم وزن زیادی برای از دست دادن است مخصوصا برای کسانی که با وزنشان مشکل دارند. با استفاده از این نوشیدنی به طرز شگفت‌آوری چربی‌های بدنتان را از دست می‌دهید و به علت داشتن مقدار زیاد کاتچین که یک آنتی اکسیدان است متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و باعث کاهش وزن شما می‌شود.

چای سیاه

این نوع چای نیز مانند چای سبز به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد به افراد کمک می‌کند تا به تناسب اندام برسند. آنتی اکسیدان موجود در این نوشیدنی داغ  فلاونو نام دارد و دقیقا مانند کاتچین موجود در مورد قبل عمل می‌کند و متابولیسم بدنتان را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که چربی‌های بدن با سرعت بیشتری از بین روند.

چای سفید

بر خلاف چای سبز یا چای سیاه که خشک و اکسید شده هستند چای سفید از گیاهان جوانی که تازه تولید می‌شوند برداشت می‌شود و به همین دلیل طعم و رنگ متفاوتی دارد. این نیز مانند چای سبز حاوی آنتی اکسیدان کاتچین است و به لاغر شدن شخص کمک می‌کند اما کمی ملایم‌تر از آن به از بین بردن چربی‌های بدن می‌پردازد به همین دلیل مناسب رژیم‌های غذایی سبک‌تر می‌باشد.

چای اولانگ

این مورد به علت فرآیند اکسیداسیون متوسط جایگاهی مابین چای سبز و سیاه دارد. طعم میوه‌ ای و خاصی که دارد اولانگ متابولیسم بدن شما را تحریک می‌کند و به کاهش وزن کمک می‌کند. اما برای استفاده از آن باید آن را با یک رژیم غذایی مناسب جفت کنید و علاوه بر آن تمرینات ورزشی نیز داشته باشید.

چای پونه

نوعی چای سیاه به حساب می‌آید اما این نوشیدنی مستحق آن است که در دسته خاص خود قرار گیرد زیرا آن تخمیر شده است. این کار به آن عطر و طعم خاکستری می‌دهد که باعث می‌شود آن را با هر ناهار خوشمزه‌ ای میل کنید و منافع کاهش وزن فوق‌ العاده‌ ای نیز به همراه دارد. در حالی که خواص چربی سوزی در دیگر موارد در مواد آنتی اکسیدانی موجود در ترکیب آنها قرار دارد اما این نمونه در واقع با کاهش قند خون و تری گلیسیرید کار می‌ کند.این نوشیدنی برای چربی سوزی مفید است .

میسومارکت