فواید قهوه سرد و طرز تهیه آن

فواید قهوه سرد و طرز تهیه آن

2018-01-08 13:15:03

فواید قهوه سرد و طرز تهیه آن

قهوه سرد حالت اسیدی کمتری دارد
قهوه‌ هایی که به روش دمِ سرد تهیه می‌شوند نسبت به قهوه داغ ۶۷٪ اسیدیته کمتری دارند. وقتی قهوه آسیاب شده با آب داغ دم داده شود روغن حاوی ترکیبات اسیدی از آن خارج می‌شود. این همان طعم تلخی است که از قهوه سراغ دارید. هر چه قهوه کمتر اسیدی باشد، هم خوش طعم‌تر است و هم برای دندان‌ها و معده‌ تان سالم‌تر.
سهولت در تهیه
قهوه‌ ای که به روش دمِ سرد درست می‌شود تنها نیاز به یک ظرف شیشه‌ ای و وسیله‌ ای برای وارد کردن فشار به قهوه آسیب شده دارد.
سر حال شوید
بهترین درمان برای خستگی، اضطراب و افسردگی زمستانی همین نوشیدنی سرد است. علاوه بر این‌، بررسی‌ انجام شده در میان مشتریان یک کافه شناخته شده در آمریکا نشان می‌دهد نسبت به گذشته افراد تقریبا ۸۰% بیشتر قهوه سرد سفارش می‌دهند. همین بررسی نشان داد ۵۶% مشتریان در فصل زمستان قهوه سرد را به قهوه گرم ترجیح دادند. یکی از شرکای کمپانی بزرگ استارباکس، شیمی دان و کارشناس قهوه، اعتقاد دارد «قهوه یک فعل و انفعال شیمیایی است». دما و زمان می‌تواند با تاثیر بر میزان اکسیدیته، که هم میزان لازم برای تجیزیه روغن، اسیدها و شکر درون قهوه است، طعم آن را عوض کند. زمانی که دانه های قهوه در معرض درجه حرارت بالا قرار می گیرند، بسیاری از خواص درمانی طبیعی و آنتی اکسیدانی آنها از بین می رود. به همین دلیل قهوه ی سرد، جایگزین سالم تری برای قهوه های گرم است. نوشیدن قهوه در برخی افراد منجر به رفلاکس اسید معده یا مشکلات مشابه می شود. تحقیقات نشان می دهد که دم کردن قهوه در آب سرد، خطر ایجاد رفلاکس اسید معده را کاهش می دهد. قهوه ی گرم، اسیدی تر از قهوه ی سرد است. مطالعات علمی نشان می دهد که به دلیل اسیدیته ی کم قهوه ی سرد، مزه ی آن شیرین تر از قهوه ی گرم است. عملکرد بدن در محیط قلیایی بهتر از محیط اسیدی است. مصرف زیاد قهوه ی گرم اسیدیته و PH بدن را نامتعادل می کند. اگر نوشیدن قهوه ی گرم باعث ایجاد ناراحتی در بدن شما می شود، نوشیدن قهوه ی سرد را امتحان کنید. اگر ترجیح می دهید که قهوه را به صورت گرم بنوشید، می توانید نخست، قهوه را در آب سرد دم کنید، سپس آن را با آب گرم مخلوط کرده و نوش جان کنید.
طرز تهیه قهوه سرد
ابتدا قهوه‌ تان را آماده کنید، مدتی آنرا در فضای اتاق قرار دهید تا کمی خنک شود و نهایتا قهوه خنک شده را در قالب های یخ ریخته و در فریزر بگذارید. بلافاصله پس از آنکه قهوه را آماده کردید یک لیوان شیر را بجوشانید و آنرا با یک قاشق چای‌خوری شکر و مقدار بسیار کمی وانیل ترکیب کنید، شیر را در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شود. چند ساعت پس از آنکه یخ‌های قهوه آماده شدند شش تا هفت عدد یخ را درون لیوان بریزید و لیوان را از شیر خنکی که آماده کرده‌اید پرکنید. توجه کنید که وانیل طعم بسیار قوی دارید، پس، از مقدار بسیار بسیار کمی وانیل استفاده کنید. برای خرید انواع قهوه اینجا کلیک کنید.

میسومارکت