تقویت سیستم ایمنی بدن با ۵ ماده غذایی

تقویت سیستم ایمنی بدن با ۵ ماده غذایی

2018-10-14 08:24:14

تقویت سیستم ایمنی بدن با ۵ ماده غذایی

همه انسان ها در طول روز در محل های تردد خود با ویروس های گوناگون و خطرناکی برخورد دارند. در فصل سرما معمولا سیستم دفاعی بدن ضعیف و مقاومت بدن در برابر ویروس ها کم می‌شود. محل کار ، محیط های سربسته، مدارس کودکان و... در همه جای زندگی ما ویروس ها وجود دارند و ما به شدت در معرض مبتلا شدن به بیماری ها و آنفولانزا هستیم. مبتلایان به آنفولانزا با عوارضی مانند:

  1. تب
  2.  بی اشتهایی
  3. تهوع
  4.  استفراغ
  5. اسهال
روبرو هستند و برای رفع آنفولانزا به تغذیه مناسب و محیطی استریل شده نیاز دارند.

تقویت سیستم ایمنی بدن با سیر سیر خام و آنفولانزا

سیر شامل ترکیباتی به نام آلیون و آلیسین است که اثرات ضد ویروسی مستقیم دارند. اگر دچار آنفولانزا شده اید از آن کمک بگیرید. سیر می‌‎تواند بدن را در مقابل آنفولانزا مقاوم سازد و آن را از بین ببرد. برای اثر بخشی بیشتر و خواص ضد ویروسی سیر بهتر است هر سه یا چهار ساعت یک بار یک حبه سیر خام را بجوید. اگر طعم و مزه آن را نمی‌توانید تحمل کنید، سعی کنید آن‌ها را خرد کنید و مانند قرص بخورید.سیر خرد شده را با عسل مخلوط کنید. عسل نیز دارای خواص ضد ویروسی است. تقویت سیستم ایمنی بدن با پیاز

پیاز

پیاز نیز مانند سیر حاوی ترکیبات ضد میکروبی آلیون و آلیسین است. پیاز خام را چهار قسمت کنید و در فضا قرار دهید. این اقدام برای مبارزه با آنفولانزا فوق‌العاده است ، پیاز یک میکروب ربای بسیار قوی می‌باشد و باعث ضد عفونی شدن محیط شما می‌شود. به همین علت است پیاز خام بدون پوست را وقتی در محیط قرار می‌دهید نباید استفاده کنید.  

تقویت سیستم ایمنی بدن با ادویه جات

ادویه جات

ادویه‌هایی مانند زردچوبه ، میخک و دارچین سرشار از آنتی اکسیدان هستند و باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شوند.محققان معتقدند هر روز برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا یک قاشق چایی خوری ادویه بخورید.دارچین را به میان وعده‌هایتان اضافه کنید.اگر احساس بیماری دارید می‌توانید از طب سنتی هندی استفاده کنید.این طب توصیه می‌کند از ادویه جات برای کمک به تعریق استفاده کنید.به چای تان دارچین و میخک اضافه و آن را بنوشید.

تقویت سیستم ایمنی بدن با توت

توت‌ ها

همه‌ توت‌ها خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند و تا حدی به مبارزه با ویروس آنفولانزا می‌پردازند اما بلوبری از همه‌ی انواع آن بیشتر دارای این خواص است. بلوبری در مقایسه با ۴۰ میوه و سبزی دیگر دارای میزان بیشتری از آنتی اکسیدان دارد. در فصل سرما هر روز نصف فنجان توت بخورید تا بدنتان سلامت خود را حفظ کند. اگر در این فصل نمی‌توانید توت تازه پیدا کنید توت خشک را جایگزین توت تازه کنید. تقویت سیستم ایمنی بدن با سوپ مرغ

سوپ مرغ

سوپ با ویروس‌ها به مبارزه برمی‌خیزد. سوپ داغ باعث افزایش دما در بینی و گلو می‌شود و برای ویروس‌ها که در فضای سرد و خشک زندگی و رشد می‌کنند کار را سخت می‌کند و باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شوند. بهترین غذا و میان وعده برای بدترین سرماخوردگی ها و یا آنفولانزا سوپ مرغ است. بهترین نوع سوپ مرغ ، سوپی است که با آب مرغ درست شده باشد. برای تهیه سوپ بهتر است از گردن، کتف و بال مرغ استفاده شود. در این میان سوپ مرغ علاوه بر ارزش غذایی، به عنوان دارویی مؤثر در درمان بیماری سرماخوردگی شناخته شده که بدون داشتن عوارض داروهای شیمیایی، حال بیمار را بهبود می‌بخشد.

میسومارکت