تمیز کردن مایکروویو با روش های راحت و صد در صدی

تمیز کردن مایکروویو با روش های راحت و صد در صدی

2019-08-08 12:01:59

تمیز کردن مایکروویو با روش های راحت و صد در صدی

روش های تمیز کردن مایکروویو

تمیز کردن مایکروویو را اگر به صورت اصولی انجام ندهیم کاری سخت و زمان بر خواهد بود اما با یاد داشتن روش های تمیز کردن و یا تمیز نگه داشتن آن کارمان خیلی راحت خواهد شد. مایکروویو ها این روزها یکی از وسیله های کاربردی و پر استفاده در اکثر خانه ها می باشند و اگر به تمیزی آن توجه نشود آلودگی و میکروب ها را به غذا منتقل می کند. پس تمیزی مایکروویو ها امری مهم است. در این جا ما چند مورد از روش هایی که می توان مایکروویو ها را تمیز کرد آورده ایم.

  تمیز کردن مایکروویو  

روش اول تمیز کردن مایکروویو

در ظرف شیشه ای مخصوص مایکروویو یک پیمانه جوش شیرین بریزید همراه با 2 پیمانه آب و ظرف را به مدت 20 دقیقه داخل مایکروویو حرارت دهید. بعد از اینکه مایکروویو خنک شد با استفاده از دستکش یا دستگیره ی ضخیم ظرف را از داخل آن بیرون آورید و بلافاصله داخل و شیشه ی مایکروویو را تمیز کنید.

روش دوم تمیز کردن ماکروویو

درون ظرف شیشه ای مخصوص مایکروویو 1 عدد لیمو و 1 پیمانه آب سرد را داخل ظرف ریخته، داخل ماکرویو بگذارید و به مدت 10 دقیقه ماکروویو را روشن کنید تا گرم شود. بعد از 15 دقیقه کمی منتظر بمانید تا ظرف خنک شود. سپس ظرف را خارج کرده و داخل مایکروویو را با دستمال ضخیم تمیز کنید.

روش سوم تمیز کردن مایکروویو

در ظرف شیشه ای مخصوص مایکروویو 1پیمانه سرکه و 1پیمانه آب سرد را باهم مخلوط کرده و داخل مایکروویو بگذارید. به مدت 5 دقیقه مایکرویو را روشن کنید تا محلول گرم شود. سپس مانند مرحله قبل صبر می کنید تا خنک شود و بعد دیوارهای داخل مایکروویو را تمیز کنید.

 

تمیز کردن مایکروویو

 

نکاتی که به ما در تمیز ماندن مایکروویو کمک می کند

  1.  هرگز تخم‌مرغ خام را با پوست یا بدون پوست داخل مایکروویو نگذارید. پوست تخم مرغ خام در اثر حرارت بالای مایکروویو می ترکد و هم داخل مایکروویو را کثیف می کند و هم باعث آسیب دیدن به آن می شود. برای پختن تخم مرغ درون مایکروویو، اول تخم مرغ را داخل ظرفی بشکنید و  با چنگال سوراخ هایی روی زرده ایجاد کنید کمی هم روغن به آن اضافه کنید یا سفیده و زرده را با هم مخلوط کنید و بعد داخل مایکروویو قرار دهید. همچنین می توانید تخم مرغ آبپز و پخته شده بدون پوست را داخل ماکروویو برای گرم کردن بگذارید.
  2.  هویج از سبزی‌های نسبتاً کم آب است و با توجه به بافت تقریبا سفتی که در وسط آن وجود دارد، گذاشتن آن داخل مایکروویو باعث خشک شدن یا حتی سوختن هویچ می شود. هویچ خام را داخل مایکروویو نگذارید هویچ را از قبل بخار پز کنید یا آن را به صورت پوره درآورید و بعد برای گرم کردن داخل مایکرویو بگذارید.
  3.  بافت گوشت ماهی و میگو نسبت به گوشت‌های دیگر بسیار نرم‌تر است، به همین دلیل اگر ماهی و میگو را خام یا پخته داخل مایکروویو بگذارید، گوشت آن‌ها از هم می‌پاشد و تمام دیواره‌های داخلی دستگاه را کثیف می‌کند. ماهی تن هم به همین صورت است، حرارات بالای مایکروویو باعث متلاشی شدن ماهی و پاشیدن آن روی دیواره های دستگاه می شود. برای گرم کردن ماهی و این نوع از گوشت ها بهتر است گوشت ماهی یا میگو را داخل ظرف نسبتا گود بگذاریم مثلا ظرف پیتزا خوری یا بشقاب خورشت خوری، روی آن را با سلفون بپوشانیم و بعد داخل مایکروویو قرار دهیم.
در این مقاله شما را با 3 مورد از روش های تمیز کردن مایکروویو آشنا کردیم. می توانید دیگر مقالات سایت را با عنوان های آشپزی به صورت حرفه ای، آموزش انواع نوشیدنی و دسر تابستانی، انواع پیش غذا با مرغ را مطالعه کنید. همچنین می توانید به سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت بروید و هر محصول هایپری و بهداشتی را که نیاز داشتید سرچ کنید و با قیمت کم و تحویل فوری درب منزل دریافت کنید. همین طور می توانید با کلیک روی دستمال آشپزخانه یا پاک کننده ی سطوح از این لینک ها نیز خرید کنید. سایت فروشگاهی اینترنتی میسو مارکت.

میسومارکت