مراقبت از پوست چرب

مراقبت از پوست چرب

2019-08-14 06:06:33

مراقبت از پوست چرب

مراقبت از پوست چرب

قبل از اینکه مراقبت از پوست چرب را شروع کنیم، بهتر است اول علل پوست چرب را بیابیم. باید بفهمیم چه مسائلی در چرب شدن پوست نقش دارد.

عوامل ایجاد پوست چرب

ژنتیک، که نقش اساسی در چربی پوست دارد، به همین دلیل بعضی افراد اکثر اوقات پوستشان چرب است اما می توان این چربی را کنترل کرد. آلودگی پوست منافظ سطح پوست را می بندد و باعث تجمع چربی و آلودگی روی پوست می شود. پاک شدن چربی های ضروری از روی پوست به دلیل استفاده ی زیاد از پاک کننده ها که چربی های طبیعی سطح پوست را از بین می برد و باعث ترشح زیاد چربی می شود. کسانی که هورمون هایشان تعادل ندارند، مستعد پوست چرب هستند. تغییرات هورمونی و استرس، از عوامل ایجاد پوست چرب می باشند.

به گزارش آلامتو با زیاد تر شدن سن ترشح غدد چربی کاهش پیدا می کند اما در برخی از افراد ممکن است بسته به محیط، نوع تغذیه و چگونگی کارکرد هورمون هایشان بیشتر از حد نرمال باشد. پوست چرب نسبت به سایر پوست ها نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

5 راه کار برای مراقبت از پوست چرب

مراقبت از پوست چرب

1. از پاک کننده های مناسب برای مراقبت از پوست چرب استفاده کنید

اگرجزو افرادی هستید که به مراقبت از پوست چرب نیاز دارید به شما استفاده از شوینده های بهداشتی صورت که حاوی اسید سالیسیک یا اسید گلیکولیک هستند را پیشنهاد می کنیم. شما نیاز است که روزی 2 بار از شوینده ها استفاده کنید. بهتر است یک بار صبح و یک بار بعدظهر صورت خود را با این شوینده ها بشویید. افرادی که پوست چرب دارند باید از بهترین شوینده های بهداشتی صورت استفاده کنند و محصولات گیاهی گزینه ی خیلی خوبی برای این افراد هستند.

2. استفاده از تونر

بعد از اینکه صورت را با شوینده ها شستید بهتر است برای مراقبت از پوست چرب صورتتان که چرب است از تونر استفاده کنید. استفاده از تونر ها در کنار شوینده ها باعث می شود که نتیجه ی بهتری بگیرید و سطح پوست از آلودگی هایی که ممکن است با شوینده ها برطرف نشده باشند با تونر به صورت کامل از سطح پوست برداشته شوند. استفاده از تونرها باعث می شود اثرش را زودتر مشاهده کنید.

3. مرطوب کردن پوست صورت

مرطوب کردن پوست برای انواع پوست ها مناسب می باشد ولی افرادی که پوست چرب دارند باید در استفاده از مرطوب کننده ها تعادل را رعایت کنند و بیش از اندازه از مرطوب کننده ها استفاده نکنند. می توانید بعد از استفاده از تونر و شوینده ها برای مراقبت از پوست چرب، از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنید.

4. استفاده از رتینول برای مراقبت از پوست چرب

یکی از کارهای مهم برای مراقبت از پوست چرب استفاده از رتینول است. حتما رتینول را در پایان روز یا در شب استفاده کنید. زیرا ممکن است در یرابر آفتاب حساسیت نشان دهد، به همین دلیل بهتر است رتینول را در پایان روز استفاده کنید. رتینول حاوی ویتامین A است و برای درمان پوست چرب استفاده می شود.

5. شستن حوله ی صورت

یکی دیگر از موارد مراقبت از پوست چرب، استفاده از حوله ی تمیز است. بهتر است حوله ای که با آن صورتتان را خشک می کنید هر روز تعویض کنید و آن را بشویید. زیرا میکروب ها بر سطح مرطوب سریع می نشینند و آن را آلوده می کنند. سعی کنید هر روز صورتتان را با حوله ی جدید و شسته شده یا دستمال کاغذی صورتتان را خشک کنید.

مراقبت از پوست چرب با استفاده از ماسک ها

 استفاده از خاک رس آرایشی

مراقبت از پوست چرب

خاک رس خواص فراوانی دارد و برای پوست های چرب و بسیاری از مشکلات پوستی توصیه می شود. بهترین نوع آن خاک رس سبز فرانسه می باشد که قدرت جذب چربی بالایی دارد و برای پوست های چرب و مستعد آکنه بسیار مفید است.

 روش تهیه ماسک خاک رس فرانسه

  • آب تصفیه شده یا گلاب را با یک قاشق از خاک رس مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید.
  • مخلوط آماده شده را روی پوست صورت آرام بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود و به مدت 20 دقیقه بگذارید مخلوط روی پوست صورت بماند.
  • بعد از گذشت 20 دقیقه آرام پوست صورت را با آب ولرم بشویید.

استفاده از جو دو سر

مراقبت از پوست چرب

جو دو سر نیز خواص زیادی برای پوست دارد. تسکین پوست ملتهب، جذب چربی اضافی، پاکسازی پوست صورت از خواص جو دو سر می باشد. جو دو سر را می توان به عنوان ماسک استفاده کرد. می توان آن را با ماست،آب، شیر، گلای ، سیب یا طالبی مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت روی پوست بگذارید بماند و بعد از نیم ساعت پوست صورت را با آب ولرم بشویید.

مراقبت از پوست چرب

استفاده از لیموی تازه به همراه عسل یا سفیده ی تخم مرغ

مراقبت از پوست چرب

آب لیمو به جذب چربی پوست کمک می کند. می توانید آب لیمو، اگر لیموی طبیعی باشد خیلی بهتر است، را با کمی عسل یا سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت 30 دقیقه روی پوست بگذارید بماند. بعد از گذشت 30 دقیقه پوست صورت را با آب سرد بشویید.

در این مقاله تمامی روش های مراقبت از پوست چرب و روش های درمان پوست چرب را بیان کردیم. می توانید مقاله های دیگر سایت، با عنوان تقویت سیستم ایمنی بدن، باید ها و نباید های دوران بارداری، مهارت کنترل استرس در کودکان را مطالعه کنید. همچنین می توانید ماسک صورت، کرم ضد آفتاب، صابون شست شوی صورت را از سایت فروشگاهی میسو مارکت با پایین ترین قیمت خرید کنید یا وارد سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت شوید و از قسمت منوی سایت یا سرچ، محصول مورد نیاز خود را پیدا کنید و خرید نمایید.

میسومارکت