روش های سریع رسیدن به تناسب اندام بارداری

روش های سریع رسیدن به تناسب اندام بارداری

2019-08-29 04:23:51

روش های سریع رسیدن به تناسب اندام بارداری

تناسب اندام بعد از بارداری

تناسب اندام بارداری یکی از دغدغه های اصلی زنان بعد از فارغ شدن است. همه ی زنان باردار پس از زایمان دچار اضافه وزن می شوند. در دوران بارداری زنان برای تقویت خود و فرزندشان زیاد غذا می خورند. اطرافیان مادران را به خوردن زیاد غذا تشویق می کنند. در نتیجه پس از زایمان دچار اضافه وزن شدید می شوند. می خواهند اضافه وزن به وجود آمده را از بین ببرند و به وزن ایده آل خود برسند. آب کردن چربی هایی که 9 ماه در بدن جا خوش کرده اند کار سختی به نظر می رسد. اکثر زنان برای از بین بردن چربی ها و وزن اضافه خود سراغ قرص ها و رژیم های سخت و بی پایه و اساس می روند. مثل رژیم های سبزیجات، پروتئین و ... که این رژیم ها برای بدن مخصوصا در زمان بعد از بارداری به شدت مضر هستند. تنها عامل موثر در کاهش وزن، ورزش منظم، رژیم غذایی و صبر کافی است. در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم که چگونه به تناسب اندام بارداری خود برسید.

 تناسب اندام بارداری با نخوردن این غذاها

 

تناسب اندام بعد از بارداری

 

از مصرف چیپس، پفک، سیب زمینی سرخ کرده، ساندویچ، پیتزا، غذاهای خیلی چرب، کیک ها و شیرینی ها پرهیز کنید. اگر هم دوست دارید از این خوراکی بخورید حتما به دفعات خیلی کم مصرف کنید. این گونه از خوراکی ها نه تنها هیچ ارزش غذایی ندارند بلکه فقط برای شما اضافه وزن به ارمغان می آورند و به سلانتی بدن ضرر می رسانند. همچنین سوزاندن انرژی این خوراکی ها خیلی سخت است. در نتیجه برای رسیدن به تناسب اندام بارداری از خوردن این غذا به شدت پرهیز کنید.

فرصت ترمیم به بدنتان بعد از زایمان بدهید

برای رسیدن به تناسب اندام بارداری نباید عجله داشته باشیم. بعد از زایمان نباید برای اینکه سریع تر به وزن ایده آل خود برسیم زیاد ورزش کنیم. رژیم های خیلی سخت بگیریم. این کار سلامتی بدن و کودک را به خطر می اندازد. بدن به طور طبیعی سعی می کند خودش را ترمیم کند. این اجازه را به بدنتان بدهید. اما این طور هم نباشد که اصلا ورزش نکنید و برنامه ی غذایی تان کنترل شده نباشد. فقط سعی کنید در بازه ی زمانی بیشتری به تناسب اندام بارداری تان برسید تا در کنار آن بدن بتواند خودش را بازسازی کند.

 رسیدن به تناسب اندام بارداری با ورزش

 

ورزش های تناسب اندام بارداری

 

در ابتدا با دکتر تان صحبت کنید تا مطمئن شوید که ورزش کردن برای بدنتان بعد از زایمان ضرر نداشته باشد. معمولا بهتر است بعد 4 تا 6 هفته ورزش کردن را شروع کنید تا در این بازه ی زمانی بدن خودش را ترمیم کند. یک برنامه ی منظم ورزشی برای خود تنظیم کنید و هر روز ورزش کنید. ورزش کردن هم به سلامتیان کمک می کند و هم شما را سریع تر به تناسب اندام بارداری می رساند. سعی کنید در کنار ورزش کردن برنامه ی غذایی نیز داشته باشید تا سریع تر به نتیجه دلخواه، تناسب اندام بارداری برسید. می توانید چند حرکت ساده با وزنه در خانه انجام دهید. روزی یک ساعت پیاده روی کنید. می توانید روی زمین به پشت دراز بکشید و پاهایتان را از پایین به داخل شکم جمع کنید یا به بالا و پایین حرکت دهید. بایستید و دست هایتان را به حالت پروانه حرکت دهید یا چند حرکت ساده با دست ها و پاهایتان انجام دهید. مثلا به جلو یا عقب یا اطرافتان حرکت دهید. اگر سزارین انجام داده اید حرکت هایی که به شکمتان فشار می آورد انجام ندهید.

استراحت کافی داشته باشید

 

 تناسب اندام بارداری

 

مراقبت از کودک و انجام کارهای مربوط به او مادر را در طول روز خسته می کند و این باعث می شود که دیگر توان ورزش کردن را نداشته باشد. به دلیل خستگی غذای زیادی میل کند تا انرزی بدنش را تامین کند. سعی کنید زمانی که فرزندتان خواب است شما هم در کنار او استراحت کنید. استراحت انرژی انجام کارهای روزمره و ورزش کردن را به شما می دهد. همچنین دیگر به دلیل خستگی از ورزش کردن منصرف نمی شوید. در نتیجه زود تر و سریع تر به تناسب اندام بارداری تان می رسید.

مواد طبیعی که به تناسب اندام بارداری کمک می کند

  • یک قاشق سرکه ی سیب داخل آب بریزید و دو تا سه بار در روز مصرف کنید. مصرف این خوراکی به آب شدن چربی ها کمک می کند.
  • مصرف آب لیموی طبیعی و کمی عسل به آب شدن چربی ها کمک می کند.
  • مصرف چای سبز به کاهش وزن و سلامت بدن کمک به سزایی می کند. سعی کنید حتما روزی دو لیوان از این چای بی نظیر با خواص فراوان استفاده کنید.
  • از غذاها و میوه های کم کالری در برنامه ی غذایتان استفاده کنید مثل مصرف سبزیجات، کاهو، کلم، سوپ، حبوبات، میوه ها، لبنیات و ...
  • افزایش وعده های غذایی

به جای اینکه روزی 3 بار در حجم بالا غذا میل کنید، حجم غذا را کمتر کنید و وعده های غذایی تان را به 5 وعده برسانید. حتما در برنامه رژیمتان حوردن صبحانه را جای دهید. از میوه ها و سبزی ها در میان وعده برای کاهش اشتها استفاده کنید. از خوردن غذا به مقدار زیاد در وعده های ناهار و شام بپرهیزید.

در این مقاله تمام راه کارهای تناسب اندام زایمان را برای شما بانوان عزیز بیان کردیم. می توانید دیگر مقالات سایت میسو مارکت را با عنوان های مهارت کنترل استرس در کودکان، دوران بارداری بی خطر با مصرف این خوراکی ها، تقویت سیستم ایمنی بدن را مطالعه کنید. همین طور می توانید به سایت هایپرمارکت انلاین میسو مارکت بروید و هر آنچه که از محصولات هایپری یا بهداشتی حتی برای کودکتان در کمترین زمان خریداری کنید. می توانید محصولات کم کالری و رژیمی را نیز از لینک گذاشته شده خریداری کنید.

میسومارکت