سلامت رابطه ی جنسی با رعایت این نکات

سلامت رابطه ی جنسی با رعایت این نکات

2019-08-27 11:22:41

سلامت رابطه ی جنسی با رعایت این نکات

سلامت رابطه جنسی

در این مقاله می خواهیم به طور کامل راه حل هایی برای سلامت رابطه جنسی ارائه دهیم. رابطه ی جنسی یکی از اصلی ترین نیازهای زن و مرد است. نکات بهداشتی زیادی قبل از شروع رابطه وجود دارد که از آنها غافلیم اما بسیار مهم و حیاتی می باشند. برای داشتن رابطه ی جنسی سالم رعایت یک سری نکات ضروری است. سلامت در رابطه ی زناشویی و داشتن رابطه ی جنسی خوب می تواند به زندگی بهتر کمک کند. باعث تداوم زندگی زوجین شود. قبل از انکه تعداد رابطه ی جنسی مهم باشد کیفیت و سلامت رابطه ی جنسی اهمیت دارد. می توان با رعایت نکات زیر به سلامت رابطه جنسی خود کمک کنید و رابطه ی جنسی لذت بخشی را تجربه کنید.  بهداشت در رابطه ی جنسی به سلامت جنسی، روانی و  عاطفی در مسئله ی جنسی گفته می شود. سلامت جنسی تنها به نداشتن بیماری یا نقص گفته نمی شود بلکه احترام گذاشتن در رابطه ی جنسی، توجه به نیاز های عاطفی نیز به سلامت رابطه ی جنسی کمک می کند و باعث می شود که یک رابطه ی عالی و لذت پخش را با شریک احساسی خود داشته باشیم.

سلامت رابطه جنسی

سلامت رابطه جنسی با رعایت موارد زیر

غذا خوردن زیاد قبل از رابطه ممنوع

خوردن غذای سنگین باعث می شود که احساس خواب آلودگی کنید و انرژی اولیه را نداشته باشید. همچنین از تحرک و جنب و جوش شما بکاهد. به جای غذاهای سنگین بهتر است که از میوه ها، مغزیجات و آبمیوه های طبیعی استفاده کنید که شما را سرحال و پر انرژی کند.

خوردن نوشابه های انرژی زا قبل از رابطه ممنوع

نوشابه های انرزی زا سرشار از قند هستند و فقط برای مدت کوتاهی انرژی بدن شما را افزایش می دهند و بعد از رابطه و گذشت زمان اندکی سطح انرزی شما به شدت کاهش می یابد و شما خسته تر و بی حال تر از قبل می شوید.

بحث و جدل ممنوع

سعی کنید از رابطه ی جنسی به عنوان وسیله ای برای آشتی استفاده نکنید. یا قبل از شروع رابطه یا در حین انجام رابطه از بحث و جدل بپرهیزید. یا در حین رابطه از بیان خاسته ها بپرهیزید و سکس را وسیله ای برای رسیدن به خواسته ها و اهدافتان قرار ندهید.

همدیگر را بررسی کنید

سلامت رابطه جنسی

گاهی اوقات همدیگر را بررسی کنید. زیرا بعضی از قسمت های ناحیه ی تناسلی را نمی توانیم خودمان ببینیم. بهتر است از شریک جنسی خود بخواهیم تا این کار را برایمان انجام دهد و در هنگام بروز بیماری پوستی زودتر باخبر شویم و برای درمان آن اقدام کنیم.

سلامت رابطه جنسی با عدم مصرف قرص نعنا

برای از بین بردن بوی بد دهان از قرص نعنا استفاده نکنید. منتول (menthol) موجود در قرص های نعنا سطح تستوسترون خون را کاهش می دهد و  این امر باعث می شود که میل جنسی فرد کاهش پیدا کند. برای زنان به دلیل کاهش میل جنسی منجر به خشکی واژن شود و همچنین آن احساس رضایت خوب و عالی به دلیل داشتن درد هنگام رابطه نداشته باشد.

سلامت رابطه جنسی با رعایت بهداشت فردی

قبل از انجام رابطه ی جنسی با بدن تمییز و بوی خوش به رخت خواب بروید. به بهداشت و تمیزی خود اهمیت بدهید. موی بدنتان را اصلاح کنید. فقط توجه داشته باشید دقیقا قبل از شروع رابطه استحمام نکنید. بهتر است چند ساعت از زمان حمام کردنتان بگذرد. این کار هم میکروب ها و باکتری ها را از بین می برد و هم باعث تحریک بیشتر می شود.

بر استرس و اضطراب خود غلبه کنید

استرس و اضطراب قبل از شروع رابطه می تواند مشکلات نعوذ را به همراه داشته باشد. اگر اضطراب و استرس دارید و دوست دارید که رابطه ی جنسی داشته باشید می توانید کمی حرکت مدیتیشن انجام دهید یا از همسرتان بخواهید شما را ماساژ بدهد.

در رابطه تنوع ایجاد کنید

بهتر است در حین رابطه ی جنسی همیشه از الگوی همیشگی پیروی نکنید و در انجام رابطه ی جنسی خلاق باشید. مثلا محیط انجام رابطه را تغییر دهید. لباس های زیبا و تحریک کننده بپوشید. در انجام حرکات جنسی خلاق باشید.

در هنگام رابطه گوشی همراه را از خود دور کنید

بهتر است قبل از شروع رابطه گوشی همراه را از خود دور کنید. این کار این حس خوب را به همسرتان می دهد که زمانی که با او هستید تمام حواس و توجه تان معطوف به او است و اولویت شما، همسرتان می باشد. همچنین باعث به هم زدن حس خوب در هنگام رابطه نمی شود.

استفاده از کاندوم، مهم ترین اصل سلامت رابطه جنسی

سلامت رابطه جنسی

اگر هنوز تمایلی به داشتن فرزند ندارید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید. استفاده از کاندوم زنانه و مردانه علاوه بر اینکه مانع حاملگی های ناخواسته می شود از انتقال بیماری های مراقبتی که مسئله ی بسیار مهمی است جلوگیری می کنند. اگر همسرتان بیماری خاصی دارد حتما از کاندوم قبل از شروع رابطه برای داشتن سلامت در رابطه ی جنسی استفاده کنید. می توانید انواع مدل های کاندوم از انواع برند های تاپ ایرانی و خارجی را از سایت میسو مارکت از لینک گذاشته با قیمت مناسب خرید کنید.

برای داشتن رابطه ی جنسی زمان خاصی تعیین نکنید

داشتن رابطه ی جنسی سالم مختص ساعات خاصی نمی باشد و می توان در هر ساعت از شبانه روز که تمایل دارید این کار را انجام دهید. حتما منتظر رسیدن زمان مشخص شده ی خود نباشید. بهترین زمان مقاربت صبح می باشد.

تحریک ذهنی زن و مرد

قبل شروع رابطه با همسرتان در مورد روزهای خوب گذشته یا حرکات خوب که قبلا در هنگام رابطه انجام داده است و شما بسیار از این حرکت لذت برده اید صحبت کنید. همچنین می توانید کارهایی که به شما در حین رابطه لذت می دهد را قبل از شروع با همسرتان در جریان بگذارید. این کار به تحریک زن و مرد کمک می کند و باعث داشتن رابطه ی جنسی لذت بخش می شود. همچنین به سلامت رابطه ی جنسی کمک بسزایی می کند.

در این مقاله راه کارهایی که یه سلامت رابطه ی جنسی کمک می کند را بررسی کردیم. می توانید دیگر مقالات سایت را از لینک های تقویت سیستم ایمنی بدن، آموزش مهارت های زندگی، دوران بارداری بی خطر با مصرف این خوراکی ها را مطالعه کنید. می توانید از سوپرمارکت انلاین سایت ما فروشگاه اینترنتی میسو مارکت دیدن کنید و هر آنچه از محصولات هایپرمارکتی و بهداشتی نیاز دارید با قیمت های پایین خرید کنید و در کمتر از 2 ساعت درب منزل دریافت کنید.

میسومارکت