تزئین دکوراسیون اتاق کودک

تزئین دکوراسیون اتاق کودک

2019-07-25 11:14:02

تزئین دکوراسیون اتاق کودک

نکاتی مهم در ارتباط با چیدمان دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک برای مادران سرگرم کننده و جذاب است. مادران برای دکوراسیون اتاق کودک شان بسیار پر هیجان و شورو شوق دارند. در هنگام چیدن دکوراسیون اتاق کودک این را در نظر داشته باشید وسایلی که تهیه می کنید کاربردی و متناسب با سن او انتخاب شوند.

انتخاب تخت مناسب

تخت تکی

تخت اتاق کودک

اگر تنها یک فرزند دارید انتخاب تخت تکی برای دکوراسیون اتاق کودک دلبندتان مناسب می باشد. می توانید از تخت های ساده یا چوبی و سلطنتی برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. سعی کنید از تخت های زیبا اما آنهایی که جاگیری زیادی ندارند استفاده کنید.

تخت دو طبقه

تزئین دکوراسیون اتاق کودک

اگر فرزند دوقلو یا چند فرزند دارید انتخاب تخت های دو طبقه می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای دکوراسیون اتاق کودک زیبای شما باشد. زیرا فضای زیادی از اتاق را اشغال نمی کند و فضای خالی برای بازی در اختیار کودکتان قرار می دهد. همچنین زمانی که مهمان داشته باشید فضای بیشتری برای خواب کودکان در اختیار خواهید داشت.

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک

تزئین دکوراسیون اتاق نوزاد

مهم ترین کاری که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید انجام دهید انتخاب رنگ مناسب برای دیوار های اتاق است. اگر کودکتان بزرگ است و می تواند خودش رنگ اتاقش را انتخاب کند، از او نظر بخواهید و با همفکری هم اتاقش را رنگ آمیزی کنید. اگر کودک تان تازه متولد شده است رنگ های شاد و جذاب مثل آبی ، نارنجی، صورتی یا سبز را برای رنگ اتاقش انتخاب کنید. همچنین می توانید از طراحی کارکتر فیلم های کودک روی دیوار اتاق نیز استفاده کنید. برای رنگ آمیزی بهتر است روانشناسی رنگ ها را بررسی کنید و متناسب با علم روانشناسی رنگ مناسب را برای دیوار اتاق کودک عزیزتان انتخاب کنید. می توانید مقاله ی روانشناسی رنگ ها در تزئین دکوراسیون اتاق کودک را مطالعه کنید.

انتخاب فرش مناسب

نکته ی اول در هنگام فرش کردن اتاق کودک، این است که حتما تمام فضای اتاق، فرش یا موکت شده باشد. زیرا کودکان تماما درحال فعالیت و بازی هستند و بر روی زمین می افتند. وقتی اتاق کودک تماما فرش شده باشد می تواند از ضربه های محکم به کودک جلوگیری کند. اگر از موکت برای پوشاندن کف اتاق استفاده می کنید می توانید فرش کوچک ساده ی جذاب دیگری برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک انتخاب کنید و اتاق را با دیگر وسایل مثل اسباب بازی، تابلو و ... تزئین کنید. فرش و موکتی را انتخاب کنید که جنس خوبی داشته باشد و به راحتی قابل شست و شو باشد.

انتخاب پرده در تزئین دکوراسیون اتاق کودک

پرده تزئین اتاق خواب کودک

انتخاب پرده در تزئین دکوراسیون اتاق کودک نقش مهمی را ایفا می کند. در زیبایی و شادابی اتاق بسیار تاثیر گذار است و باید هوشمندانه انتخاب شود.

انتخاب پرده طرح دار

اگر دیوار های اتاق را رنگ سفید یا رنگ های خیلی سرد و بی حال انتخاب کرده اید. می توانید هر نوع پرده ای، طرح دار، عروسکی، گل دار یا رنگی رنگی را انتخاب کنید.

انتخاب پرده ساده

اگر دیواره های اتاق را غیر از رنگ های سفید یا خاکستری رنگ آمیزی کرده اید مثلا آبی، قرمز، نارنجی ... از پرده های ساده و رنگی استفاده کنید. به سراغ پرده های طرح دار و عروسکی یا گل دار نروید.

تزئین دکوراسیون اتاق کودک

تخته سیاه دکوراسیون اتاق کودک

در تزئین دکوراسیون اتاق کودک خلاق باشید. از تزئینات چوبی و یا پارچه ای در اتاق کودک استفاده کنید. همان طور که ما در کودکی به کنج و قسمت های کوچک علاقه داشتیم چنین فضایی را برایش درون اتاق ایجاد کنید. می توانید قسمتی از دیوار اتاق کودک را تخته سیاه کنید تا بتواند روی آن چیزی بنویسد و انرژی خود را تخلیه کند. این کار یک سرگرمی خوب نیز برای کودک ایجاد می کند. ایجاد قفسه های زیاد درون اتاقش هم به کودک و هم به شما کمک می کند. می توانید اسباب بازی ها و کتابهایش را درون این قفسه ها مرتب بگذارید. هر چه کودکان بزرگتر می شوند تعداد وسایل یادگیری و بازی شان نیز بیشتر می شود و وجود این قفسه ها ضروری تر می شود. می توانید از کشو های بزرگ برای جمع کردن اسباب بازی هایش استفاده کنید. این کشو ها بسیار به شما در جمع و جور کردن وسایل اسباب بازی کمک می کند.

قفسه برای اتاق کودک

قفسه کتاب

وجود قفسه کتاب، کودکان را به کتاب خواندن تشویق می کند. سعی کنید از کتاب های رنگی رنگی و جذاب در قفسه ها استفاده کنید، زیرا رنگ ها تاثیر زیادی در جذب کودکان دارند. همچنین کودکان ترغیب می شوند که این نوع از کتاب ها را مطالعه کنند.

اثار هنری کودک

از نقاشی های زیبایی که کشیده است و کاردستی هایی که درست کرده است در تزئین اتاق استفاده کنید.  نقاشی ها را با گیره های رنگی زیبا یا چسب های طرح دار فانتری به دیوارها بچسبانید. می توانید با استفاده از نخ های کنفی طناب مناسبی درون اتاق درست کنید و نقاشی ها و کاردستی ها را از آن آویزان کنید. این کار حس خوبی در او ایجاد می کند. همچنین کودک تلاش می کند در مورد های بعدی بهتر و زیبا تر نقاشی کند و انگیزه ی او برای تداوم آن بیشتر می شود زیرا می بیند به کار ها و فعالیت های او توجه می شود.

بالشتک ها

از بالشتک های کوچک رنگی و طرح دار در تزئین دکوراسیون اتاق کودک برای زیباتر شدن می توانید بهره بگیرید. امروزه بالشتک های کوچک عروسکی و فانتزی در طرح های خیلی  زیبا و مختلفی در بازار موجود هستند. می توانید از آنها در تزئین دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. حتی درست کردنشان کار سختی نیست. می توانید با استفاده از خز های عروسکی یا پارچه های جذاب، بالشت های خوشگل و زیبا درست کنید.

بالشتک برای درب ورودی

اگر وردوی منزلتان فضای نسبتا زیادی دارد می توانید باشتک کوچکی برای کودکتان تهیه کنید تا زمانی که می خواهد کفش هایش را بپوشد روی آن بنشیند.

تزئین درب ورودی در دکوراسیون اتاق کودک

آویزان کردن حلقه ی گل به درب ورودی اتاق کودک می تواند یکی از موارد دکوراسیون اتاق کودک باشد. همچنین می توانید از عروسک های خز فانتزی، برچسب های عروسکی، فانتزی یا آویزهای تزئینی که با باز کردن درب اتاق صداهای زیبا پخش می شود برای تزئین درب ورودی اتاق استفاده کنید.

می توانید از طریق لینک فروشگاه اینترنتی میسو مارکت تمامی کالاهای مورد نیاز خود را از هایپر مارکت انلاین میسو مارکت با قیمت های بسیار پایین و تخفیف دار خریداری کنید.

میسومارکت