ارایش چشم ها و ترفند های درشت تر کردن چشم ها

ارایش چشم ها و ترفند های درشت تر کردن چشم ها

2019-09-01 12:33:38

ارایش چشم ها و ترفند های درشت تر کردن چشم ها

آرایش چشم ها عنصر اصلی در آرایش صورت

آرایش چشم ها جز اصلی در آرایش صورت به حساب می آید. مهم نیست که شما چشمان بزرگ یا کوچکی دارید، می توانید با آرایش درست، چشم های خود را بزرگتر و زیباتر نشان دهید. تمام توجهات در هنگام صحبت کردن روی چشم ها متمرکز است و جزء اصلی صورت به شمار می آید. در نتیجه باید به زیبایی و آرایش آن دقت بیشتری شود. تمام توجه آرایشگران در هنگام آرایش چهره روی صورت منعطف است. در این مقاله شما را با ترفند ها و روش های بزرگتر و زیباتر کردن آرایش چشم ها آشنا می کنیم.

 

ترفند درشت کردن آرایش چشم ها

مرحله اول و مهم ترین مرحله در آرایش چشم ها

شناختن فرم چشم هایتان است. زیرا هر فرم چشمی مدل آرایش مخصوص به خود را دارد. مدل های متفاوت چشم: چشم بادومی، چشم گرد، چشم با پلک افتاده، چشم رو به پایین، چشم فرو رفته، چشم به هم نزدیک، چشم از هم فاصله دار و چشم های رو به بالا.

زاویه صحیح نگاه کردن به آینه برای آرایش چشم ها

هنگام آرایش چشم بهتر است سر کمی رو به بالا و نگاه چشم ها رو به پایین باشد تا پلک کاملا باز شود. همچنین تقارن آرایش چشم در زمان آرایش بهتر حفظ می شود. سعی کنید نگاه مستقیم به آینه نداشته باشید.

استفاده از سایه یا مداد روشن زیر ابرو

 

درشت کردن چشم با آرایش چشم ها

 

کمی با سایه کرم یا صدفی زیر ابرو را سایه بزنید. این کار به برجستگی چشم شما کمک می کند و حالت زیبا تری را به وجود می آورد. مراقب باشید زیاد از سایه استفاده نکنید که نتیجه ی نامطلوبی بگیرید. فقط به مقدار کم از مداد یا سایه رنگ روشن استفاده کنید.

آرایش چشم ها با کشیدن خط چشم صحیح

کشیدن خط بالای چشم

خط چشم بکشید. این کار را تمرین کنید تا بتوانید هم سرعتتان را بالا ببرید و هم قرینه در بیاورید. کسانی که پلک افتاده دارند خط چشم پهن مناسب چشم هایشان نیست. بهتر است این افراد خط چشم باریک یا فقط گوشه ی خارجی چشم را، خط چشم بکشند. افرادی که چشمان گردی دارند خط چشم های کشیده که از پلک هم فراتر است چشمانشان را بسیار زیبا می کند. افرادی که چشم های بادومی دارند معمولا هر خط چشمی برای چشم هایشان مناسب خواهد بود. می توانند هم خط چشم باریک بکشند و هم خط چشم پهن.

کشیدن خط پایین چشم

برای داشتن آرایش طبیعی چشم، اصلا پایین چشم را خط چشم نکشید. فقط کمی زیر چشم ها را با مداد یا سایه های مشکی یا قهوه ای تیره کنید. سعی کنید به مقدار زیاد این کار را انجام ندهید مگر اینکه آرایش چشم غلیظی داشته باشید. بیشتر گوشه های بیرونی زیر چشم را تیره کنید و هر چه به داخل چشم نزدیک می شوید سایه را محو کنید. گوشه های داخلی زیر چشم نباید تیره باشند.

نکته مهم

هرگز دور تا دور چشم را خط چشم نکشید. با این کار تمام توجه به سیاهی زیر چشم ها جلب می شود. از سایه های قهوه ای یا مشکی برای زیر چشم استفاده کنید.

درشت یا تنگ کردن چشم با آرایش چشم ها

با کشیدن مداد سفید داخل پلک پایین چشم، چشم ها درشت تر و با کشیدن مداد مشکی، چشم ها ریز تر و تنگ تر می شوند. کشیدن مداد مشکی داخل پلک بالا چشم را بزرگتر نشان می دهد.

فر کردن مژه ها

 

ترفند درشت کردن چشم ها

 

فر کردن مژه ها نقش اصلی در درشت تر کردن چشم ها دارند. حتما هنگام آرایش چشم ها، مژه ها را فر کنید.

ریمل زدن

ریمل مشکی مژه ها را زیبا و چشم ها را درشت می کند. حالت چشم ها زیبا می شود.

استفاده از سایه ها

می توان از سایه ها نیز برای برجسته سازی چشم ها استفاده کرد. سایه های رنگ روشن و براق چشم را درشت تر نشان می دهند. از سایه های قهوه ای روشن، کرم، شکلاتی، صورتی، قرمز روشن می توانید برای درشت تر نشان دادن چشم ها استفاده کنید. سایه های تیره چشم ها را بسته تر نشان می دهند.

 

آرایش چشم ها

ترکیب سایه ها

از چند رنگ سایه برای بعد بخشیدن و درشت تر کردن چشم ها استفاده کنید. هنگام سایه زدن از رنگ های هم خانواده کمک بگیرید و چشم ها را با چند رنگ نزدیک به هم سایه بزنید.

گوشه داخلی چشم

از رنگ روشن مثلا صدفی، کرم برای گوشه ی داخلی چشم ها استفاده کنید. این کار تاثیر بسیار زیادی در درشتی چشم ها دارد.

ابرو ها

تمیز کردن زیر ابرو باعث درشت تر دیده شدن چشم می شود. پس بهتر است قبل از آرایش چشم ها زیر ابروهایتان را تمیز کنید که هم زیبایی ابرو ها حفظ شود و حالت زیبایی داشته باشد و هم چشم ها درشت تر به نظر برسند.

برطرف کردن سیاهی زیر چشم ها

سیاهی اطراف چشم مخصوصا پلک پایین چشم را با استفاده از پودر ها یا هایلایتر بپوشانید. در این صورت حالت چشم شما زیبا تر می شود. نقص ها پوشیده می شوند و چشم درشت تر دیده می شود.

در این مقاله به صورت کامل با آموزش درشت تر کردن چشم ها آشنا شدید و می توانید دیگر مقالات سایت را با عنوان های دکوراسین اتاق کودک، لباس فرمالیته عروس، راهنمای استفاده از زیورآلات، اثرات نور خورشید بر پوست را مطالعه کنید. همچنین می توانید از طریق لینک فروشگاه اینترنتی میسو مارکت وارد صفحه ی اصلی سایت شوید و خرید های هایپری یا بهداشتی خود را با قیمت های پایین و تخفیف خورده خرید کنید.

اگر مطلبی دارید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

میسومارکت