درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

2019-09-03 05:45:12

درمان ریزش مو با داروهای گیاهی

درمان ریزش مو و مراقبت مو

در این مقاله سعی داریم تمام روش های درمان ریزش مو را بیان کنیم. موی سر یکی از ملاک های زیبایی افراد شناخته می شود. همه ی ما در هنگام ریزش مو ترس از کم مو شدن یا کچلی را داریم. همیشه به دنبال راه هایی برای تقویت موهایمان هستیم تا هیچ وقت به آن دچار نشویم. همین طور می خواهیم با تقویت موها، موهایی پرپشت و زیبا داشته باشیم. بعضی از افراد برای درمان ریزش مو هایشان به مصرف داروهای گیاهی رو می آورند. استفاده از روغن ها و موارد خانگی و گیاهی تاثیر بهتر و طبیعی تری روی موها دارد. برای درمان ریزش مو بهتر عمل می کند. ریشه ی موها را تقویت می کند و باعث افزایش رشد مو می شود.

بهتر است همان طور که مراقب پوست مان هستیم مراقب موهایمان نیز باشیم. برای تقویت ریشه مو از داروهای گیاهی به عنوان ماسک برای مو استفاده کنیم. به تمیزی و زیبایی آن اهمیت دهیم. همین طور مواردی را که باعث ریزش مو می شوند انجام ندهیم مثل استفاده مرتب از اتو مو یا سشوار،  استفاده ی زیاد از ژل یا تافت ها، کثیفی مو، بستن محکم موها با فشار زیاد، نخوردن غذاهای مفید (لبنیان، حبوبات، گووشت، ماهی ها و ...).

روش های گیاهی درمان ریزش مو

درمان ریزش مو با روغن جوجوبا

درمان ریزش مو

 

پوست سر در اثر خشکی زیاد شوره می زند و همچنین باعث ریزش مو ها می شود. درخشندگی موها نیز از بین می رود. روغن گیاهی جوجوبا ریزش مو را درمان می کند. باعث تقویت فولیکول های مو می شود. موها را مرطوب می کند. ریشه و ساق مو ها تقویت و قوی می شوند. روغن جوجوبا به بازسازی موهای آسیب دیده کمک می کند و سریعا موهای آسیب دیده را درمان می کند. بعد از شست و شوی سر چربی روی سر باقی نمی ماند.

روش استفاده از روغن جوجوبا

قبل از رفتن به حمام 2 ساعت قبل ریشه ی موها را با این روغن چرب کنید. کف دست را چرب کرده و به ساقه های مو بکشید. بعد از 2 تا 3 ساعت به حمام بروید.

درمان ریزش مو با مصرف آلوئه ورا

درمان ریزش مو با روش های خانگی

 

آلوئه ورا یک درمان خانگی و کم هزینه برای درمان ریزش مو است. آلوئه ورا پوست سر را تقویت کرده و محیطی سالم برای رشد سلول های مو ایجاد می کند. پوست سر را کاملا تمیز می کند. ریشه موها را تقویت می کند. چربی پوست سر را که باعث ریزش مو می شود، تنظیم می کند. یکی از روش های عالی خانگی درمان ریزش مو به حساب می آید. به رشد مو کمک می کند.

روش مصرف آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را روی پوست سر بمالید و یک ساعت به آن زمان دهید سپس به حمام بروید.

استفاده از ریشه شیرین بیان

از شیرین بیان برای درمان ریزش مو به دو صورت می توان استفاده کرد. ریشه شیرین بیان فواید زیادی برای مو و پوست سر دارد. برای درمان ریزش مو بسیار موثر است. پوست سر و فولیکول های مو را تقویت می کند در نتیجه ریشه مو تقویت می شود و باعث تحریک رشد مو می شود.

مصرف خوراکی

می توانید دمنوش شیرین بیان درست کنید و روزی یک فنجان بنوشید.

 ماسک مو برای درمان ریزش مو

ریشه ی شیرین را به اندازه ی یک بار مصرف در آب دم کنید. بعد از خنک شدن با آن، پوست سر را ماساژ دهید. بعد از 2 تا 3 ساعت موهایتان را بشویید.

درمان ریزش مو با مصرف آب پیاز

آب پیاز از زمان های قدیم یکی از روش های کم هزینه و خوب برای درمان ریزش مو بوده است. بر روی 23 نفر تحقیقی مبنی بر اثر بخشی آب پیاز صورت گرفته است که از این 23 نفر 20 نفر از آن ها نتیجه ی مطلوبی بدست آورده اند. این افراد به مدت 6 هفته روزی 2 بار پوست سرشان را با آب پیاز ماساژ می داده اند. گوگرد موجود در آب پیاز موجب افزایش گردش خون می شود. خواص ضد باکتری دارد و عفونت های پوست سر را از بین می برد. به تقویت ریشه ی مو کمک می کند. سرعت رشد مو ها نیز بیشتر می کند.

روش استفاده از آب پیاز

یک عدد پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید. آب پیاز را با کمی آب مخلوط کنید و به پوست سر بزنید. بعد از نیم ساعت سر را بشویید.

روغن رزماری و رشد سریع مو

درمان ریزش مو با روغن های گیاهی

 

بهترین روش درمان طبیعی برای رشد سریع موها استفاده از روغن رزماری یا دم کرده رزماری است. رزماری ضد باکتری و انتی اکسیدان قوی به حساب می آید. به همین دلیل برای رشد مو بسیار مفید است. همچنین برای درمان شوره و پوسته پوسته شدن سر نیز استفاده می شود. عفونت پوست سر را از بین می برد. بیشترین تاثیر رزماری، افزایش رشد مو است.

استفاده از ژل سیر در درمان ریزش مو

طبق تحقیقاتی که در سال 2007 انجام گرفت متخصصان دریافتند استفاده از ژل سیر و درمان استرئید برای درمان ریزش مو مفید می باشد. استفاده از ژل سیر در قسمت های مختلفی از سر که خالی تر از قسمت های دیگر است می تواند باعث تحریک رشد مو شود. سیر نیز همانند پیاز سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است که برای رشد و تقویت موها می تواند مفید واقع شود.

روغن نارگیل

روش های تقویت مو

 

روغن نارگیل برای مو معجزه می کند. خشکی پوست سر که عامل ریزش مو است را از بین می برد. مو ها را نرم و لطیف می کند. فولیکول های مو را تقویت می کند. مو ها را مرطوب نگه می دارد. برای درمان موخوره نیز مفید است. به رشد سریع مو ها کمک می کند. ریشه و ساقه ی مو را تقویت و موهای اسیب دیده و شکننده را نیز ترمیم می کند.

شست و شوی سر با سرکه ی سیب

خشکی پوست، فولیکول های پوست سر را مسدود می کند. وقتی منافظ فولیکول ها مسدود شوند دیگر چربی به آنها نمی رسد و پوست سر خشک می شود. همین طور که می دانیم خشکی پوست عامل ایجاد ریزش مو است. برای رفع فولیکول های مسدود شده پوست سر را با مخلوط آب و سرکه ی سیب بشویید. این کار منافظ بسته ی پوست سر را باز می کند و در نتیجه آن ریزش مو کمتر می شود. رشد مو افزایش می یابد. همچنین به رویش مجدد مو کمک شایانی می کند.

فلفل هندی

یکی از راه های تسریع رشد مو و متوقف کردن ریزش مو تحریک پوست سر و گردش خون است. ماسک های مو تهیه کنید و در آن مقدار خیلی کمی از این فلفل هندی بریزید. این کار پوست سر را تحریک می کند و به مرور زمان باعث توقف ریزش موی سر می شود.

شنبلیله و درمان ریزش مو

دانه های گیاه شنبلیله برای درمان ریزش مو استفاده می شود. در واقع دانه های شنبلیله حاوی هورمون های افزایش رشد مو است. فولیکول های مو را بازسازی می کند. به دلیل داشتن پروتئین و اسید نیکوتینیک محرک رشد مو هستند. از ریزش مو نیز جلوگیری می کند.

نحوه ی استفاده از تخم شنبلیله

کمی از تخم شنبلیله را شب در یک لیوان آب خیس کنید. صبح تخم ها را در همان آب له کنید تا به صورت خمیر در آید. خمیر بدست آمده را به پوست سر بزنید و 2 تا 3 ساعت زمان بدهید و بعد مو ها را آب کشی کنید.

تخم مرغ بهترین ماسک مو

درمان ریزش مو

 

هفتاد درصد موی سر از کراتین و پروتئین تشکیل شده است. تخم مرغ نیز منبع بالای پروتئین محسوب می شود. به همین دلیل پروتئین برای تقویت و رشد مو بسیار موثر است. سطح بالای پروتئین موجود در تخم مرغ ساقه مو را تقویت می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند.

روش درست کردن ماسک مو با تخم مرغ

یک عدد تخم مرغ را با روغن زیتون یا نارگیل مخلوط کرده و در حمام بعد از شستن مو ها به پوست سر بزنید. بعد از گذشت 10 دقیقه سر را با شامپو بشویید.

چغندر قند سرشاز از املاح معدنی

آب چغندر قند سرشار از کربوهیدرات، پروتئین، پتاسیم، فسفر، کلسیم و ویتامین های B و C است. همه ی املاح معدنی برای تقویت رشد مو مهم و حیاتی هستند. تمامی موارد مورد نیاز برای تقویت و رشد مو را چغندر قند در خود دارد. به همین دلیل استفاده از آن می تواند برای مو بسیار مفید باشد.

روش استفاده از چقنرقند

چقندر را در آب بجوشانید. آب چغندر را به پوست سر بزنید و بعد از 20 تا 15 دقیقه سر را آب کشی کنید.

مصرف خوراکی تخم کتان و کنجد در درمان ریزش مو

تخم کتان و کنجد سرشاز از اسید های چرب امگا 3 و پروتئین هستند. اسید های چرب مانع از ریزش مو می شود. برای رشد مو نیز مفید است. سعی کنید هر روز صبح یک قاشق از تخم کتان را بجوید یا دم کرده ی آن را استفاده کنید.

در این مقاله تمام روش های درمان ریزش مو، تقویت مو و تسریع رشد مو را بررسی کردیم. می توانید دیگر مقالات سایت را از اینجا با عنوان تکنیک های درشت تر کردن چشم ها، روش استفاده از زیورآلات، تزئین دکوراسیون اتاق کودک را مطالعه کنید. همچنین می توانید وارد سایت فروشگاه اینترنتی میسو مارکت شوید و خرید های هایپری یا بهداشتی خود را راحت و ارزان خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

میسومارکت