ابتدا آدرس خود را انتخاب کنید
تماس باما
دسته بندی
قوانین و مقررات
خانه
سبد خرید
پروفایل
میسومارکت موقتا تعطیله !

با توجه به راه اندازی هایپرمارکت بزرگ میسومارکت در بولوار هنرستان و جابجایی ، موقتا از ارائه خدمات معذوریم. به زودی با خدماتی متفاوت در خدمتتون خواهیم بود.

اطلاعیه
دسته بندی کالاها

مطالب بلاگ

معرفی برنج و دانستنی های مربوط به خواص آن

برنج از جمله مهم ترین غلات و قوت غالب مردم بسیاری از نقاط جهان است که تنوع زیادی نیز دارد. امروزه بیش از نیمی از مردم جهان به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند و همین امر باعث شده تا بیش از 40 هزار نوع برنج وجود داشته باشد. برنج ایرانی نیز یکی از انواع برنج ها و قدیمی ترین محصولات زراعی است که انسان ها از هزاران سال پیش از آن استفاده می کرده اند.

نگاهی کوتاه به انواع حبوبات و ضرورت استفاده از آن ها در رژیم غذایی

حبوبات به عنوان مهم ترین منبع پروتئین گیاهی تمامی نیاز بدن به انواع اسیدهای آمینه، املاح معدنی و ویتامین ها را تامین می کنند و به دلیل داشتن فیبر زیاد باعث احساس سیری زودرس شده و از افزایش وزن جلوگیری می کنند. همچنین قند موجود در حبوبات به صورت تدریجی آزاد می شود که باعث به تاخیر افتادن گرسنگی می شود.

دانستی های مربوط به خواص شگفت انگیز لوبیا سفید

لوبیا سفید یکی دیگر از انواع مختلف لوبیاها و عضوی از خانواده حبوبات است که به دلیل وجود برخی ویژگی های ساختاری، خواص شگفت انگیز زیادی را برای بدن به همراه دارد. این لوبیا برای کودکان، دوران بارداری زنان، لاغری، حفظ زیبایی پوست و مو و حفظ سلامت بدن کاربرد دارد. 

آشنایی با مهم ترین مزایا و خواص استفاده از لوبیا چیتی در رژیم غذایی

لوبیا چیتی از جمله انواع لوبیاها و یکی از پرمصرف ترین آن ها در ایران می باشد. به دلیل برخورداری از ارزش غذایی بالا و ترکیبات مغذی، برای تهیه بسیاری از وعده های غذایی خود از لوبیا چیتی استفاده می کنیم. این دانه خوراکی در وعده های غذایی مختلفی از جمله صبحانه کاربرد دارد و باعث حفظ سلامت ارگان های بدن می شود. 

آشنایی با فواید و ارزش غذایی نخود برای بدن انسان

نخود یکی از انواع حبوبات و جزء پرمصرف ترین آن ها می باشد که در غذاهای مختلفی از آن استفاده می شود. این دانه گیاهی و خوراکی حاوی مقادیر زیادی فیبر است که به تقویت و حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. همچنین نخود منبع غنی از انواع ترکیبات مغذی و ویتامین های مختلف است که باعث ارزش غذایی بالا برای این ماده خوراکی می شود. 

معرفی لپه و آشنایی با خواص درمانی آن برای حفظ سلامتی

در این مقاله می خواهیم به معرفی کامل لپه به عنوان یکی از دانه های خوراکی و از خانواده نخود بپردازیم. آشنایی کامل با این دانه گیاهی و خواص شگفت انگیزش باعث می شود تا از آن استفاده بیشتری داشته باشیم. لپه به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا می تواند جایگزین گوشت شود و پروتئین و انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند. 

ماش؛ آشنایی با این دانه خوراکی سبز و خواص معجزه آسای آن برای سلامتی و زیبایی

حبوبات از مهم ترین دانه های خوراکی مفید هستند که استفاده از آن ها در رژیم غذایی بسیار مهم است. انواع حبوبات با برخورداری از خواص مختلف به تامین مواد مورد نیاز بدن می پردازند و سلامتی را برای افراد به ارمغان می آورند.

عدس؛ دانه خوراکی کوچک با خواص درمانی زیاد

عدس از جمله منابع اصلی غذایی محسوب می شود که سرشار از مواد مغذی مختلف است. این دانه خوراکی کوچک که از خانواده حبوبات است، یکی از قدیمی ترین، رایج ترین، محبوب ترین و پر مصرف ترین حبوبات می باشد. عدس ها در مقایسه با سایر حبوبات سریع تر پخته می شوند و طعم های دلپذیری به غذاهای مختلف می دهند.

آشنایی با لوبیا قرمز؛ بررسی تمامی خواص ارزشمند این لوبیا برای حفظ سلامتی بدن

امروزه استفاده از حبوبات مختلف جایگاه مهمی در رژیم غذایی افراد دارد. هر دو دسته گیاه خواران و گوشت خواران از انواع حبوبات برای تهیه وعده های غذایی خود بهره می برند. لوبیای قرمز یکی از انواع حبوبات است که به دلیل شباهت شکل ظاهری آن با کلیه به نام لوبیا کلیوی نیز شهرت دارد. 

آشنایی با دانستنی های مربوط به انواع آجیل و خشکبار

آجیل از جمله خوراکی های محبوب و پر طرفدار است که از یک پوسته سخت و یک دانه خوراکی تشکیل شده است و سرشار از مواد مغذی و خواص درمانی می باشد. عموما آجیل ها از ترکیب چندین دانه خوراکی تشکیل می شوند و از آن برای پذیرایی در مراسم های باستانی کشور استفاده می شود و جایگاه بالایی در فرهنگ کشور دارد. 

میسومارکت